Covid-19 enfeksiyonundan sonra ilk 3 ay içinde bazı hastalarda yoğun saç dökülmesi yaşandığını söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Serra Hande Öcal, “Bunun sebebi enfeksiyonun vücutta oluşturduğu stres. Bu durum yaklaşık 3-6 ay arasında devam ediyor. Bu tip saç dökülmelerinde yapılan muayene ve tahliller sonucuna göre vitamin eksiklikleri olup olmadığı araştırılır. Vitamin eksikliği varsa yerine koyup yeni büyüyecek saç köklerine yardımcı olacak tedavi verilir” dedi.

HASTANE BAŞVURULARINDA ARTIŞ VAR

Dr. Öcal, "Koronavirüs pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte son dönemde saç dökülmesi şikâyetiyle hastanelere başvuran hasta sayılarında bir yükseliş olduğunu görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün vücutta yol açtığı hasarlar hâlâ araştırılmaya devam etse de uzmanlar özellikle hastalığın oluşturduğu stresin saç dökülmesine sebep olduğunu belirtiyorlar. Uzman doktorlardan destek alınmasını da söyleyen doktorlar saç dökülmelerinin dikkate alınması gerektiğini vurguluyorlar.

Batman’da korona virüs olan 20 aylık bebek hayatını kaybetti Batman’da korona virüs olan 20 aylık bebek hayatını kaybetti Batman’da annesiyle birlikte korona virüs olan 20 aylık Betül Ayla Acar bebek durumunun ağırlaşması nedeniyle 18 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetti.

Koronavirüse karşı ilk hap geliştirildi! Fiyatı ise 6 bin 200 TL Koronavirüse karşı ilk hap geliştirildi! Fiyatı ise 6 bin 200 TL Merck firmasından dikkat çeken açıklama. Firma koronavirüse karşı geliştirdiği 'molnupiravir' adlı ilacın Delta dahil olmak üzere bilenen tüm varyantlara karşı etkili olduğunu açıkladı. İlaç için ise kullanım başvuruları yapılmaya başlandı. İlaç onay alırsa eğer Covid- 19’a karşı kullanılan ilk hap olacak. İlaç için belirlenen fiyat ise 700 dolar yani 6 bin 200 TL.