4 haftadır galibiyet yüzü görmeyen Beşiktaş, Süper Lig'in 15. haftasında da umduğunu bulamadı. Kasımpaşa ile 1-1'lik skorla berabere sonuçlanna maçın ardından açıklama yapan Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, "Takımın kötü gidişatını durdurması için elimizden geleni yapıyoruz. Sezon başında takım bu durumda olacak deseler kimse inanmazdı” dedi.

"TALİHSİZ BİR GOL YEDİK"
Sergen Yalçın maçın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. İlk bölümde iyi oynadıklarını ve gidişatın istedikleri gibi olduğunu söyleyen Yalçın, “Oyun kontrolümüzdeydi, golü bulduk ve golden sonra 3-4 pozisyonu değerlendiremediğimiz bir ilk yarı oldu. Çok rahat bir maç olacak gibi görünürken, 60’tan sonra geri çekilen bir duruma döndük. Bundan önceki maçların etkisi de var burada. Rakip üzerimize gelmeye başladı. Talihsiz bir gol yedik. Çok erken bitirmemiz gereken bir maçı beraberlikle noktaladık. Ama futbolda olabiliyor böyle skorlar. 1-0 garanti bir skor değildir ve biz de bunun sıkıntısını yaşadık. Bu maçı böyle tamamlayıp önümüze bakacağız” dedi.

Yaptıkları oyuncu değişikliklerinin takıma yansımadığını da söyleyen Yalçın, “Bugün Ghezzal’ın bölgesinden çok gelmeye başlamışlardı. Mehmet’i göbeğe alıp sonrasında bu bölgeyi daha güçlü kılmak istedik. Ghezzal yorulmuştu. Giren oyuncuların takıma katkı vermesi gerekiyor ama üzülerek söylüyorum, bu sene oyuna sonradan soktuğumuz oyuncuların takıma verdiği bir katkı yok. Takımın direncini artırmaları gerekirken, diğer oyunculara yardımcı olamıyorlar ve bu da takıma olumsuz etki ediyor” açıklamasını yaptı.

"BÖYLE UZUN SÜRELİ DÜŞÜŞ YAŞAMADIM"
Takımın bu durumda olmasını kimsenin beklemediğini söyleyen Sergen Yalçın, “Sezon başında bugün bu durumda olacağımızı söyleselerdi biz de inanmazdık, siz de inanmazdınız. Bu kötü gidişat nasıl bu kadar uzun sürer. Ben Anadolu’da da yıllarca çalıştım ama böyle uzun süren bir düşüş yaşamadım. İyi antrenman yapıyoruz, maça da iyi konsantre oluyorlar. Maçı ilk yarıda da bitirebilirdik. Gol yollarında o golü atmak lazım. Atamayınca 1-0 her zaman tehlikeli bir sonuç. Bugün gole engel olamadık. Bu gidişatı düzeltmeye çalışıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Tekrar oyunculara kazanma alışkanlığını getirmek istiyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta kazanmaya başlarız diye düşünüyoruz” diye konuştu.
Yalçın son olarak takımın en etkili isimlerinden Can Bozdoğan hakkında, “Can çok iyi oynadı. 20 yaşında olmasına rağmen sorumluluk alıyor. Ayağı iyi. Koşu mesafesi yüksek. Bugün de çok iyi oynadı. Kendisini tebrik ediyorum, inşallah böyle devam eder” ifadelerini kullandı.

UEFA'dan Beşiktaş'a sevindiren haber: Koşullu ceza kaldırıldı UEFA'dan Beşiktaş'a sevindiren haber: Koşullu ceza kaldırıldı Beşiktaş'ın finansal ihlal yapmadığını ispatlamasının ardından UEFA, siyah-beyazlı kulübe uygulayacağı koşullu cezayı kaldırdı.

Kara Kartal, Kasımpaşa deplasmanından beraberlikle döndü: Beşiktaş galibiyeti unuttu Kara Kartal, Kasımpaşa deplasmanından beraberlikle döndü: Beşiktaş galibiyeti unuttu Süper Lig'in 15. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşan Beşiktaş, galibiyet hasretini 4 haftaya çıkardı. Kara kartal maçtan 1-1'lik beraberlikle döndü.