Bakanlıktan yapılan açıklamada, Eruh kırsalında Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde operasyon düzenlendiği belirtildi.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON

Siirt İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat birliklerince, J-İHA ve Hava Kuvvetlerinin desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda 4 bölücü örgüt mensubunun silahlarıyla etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Açıklamada, terörle mücadele operasyonlarının terör örgütünü tam tasfiye etme inancıyla ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

Zeytin Dalı Harekatı'ndan kaçan 4 terörist Türkiye'de yakalandı Zeytin Dalı Harekatı'ndan kaçan 4 terörist Türkiye'de yakalandı Zeytin Dalı Harekatı'ndan kaçarak sürekli adres ve kılık değiştiren 1'i kadın 4 terörist geniş çaplı operasyonlarla yakalanarak tutuklandı.

İçişleri Bakanlığı:Eren-7 Operasyonu kapsamında 2 terörist ölü olarak ele geçirildi İçişleri Bakanlığı:Eren-7 Operasyonu kapsamında 2 terörist ölü olarak ele geçirildi İçişleri Bakanlığı Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen Eren-7 operasyonu kapsamında 2 teröristin ölü olarak ele geçirdiğini duyurdu. Ağır yaralanan jandarma personeli hayatını kaybetti. Jandarma personelini şehit eden Gri kategorideki Kurtay Şerzan kod adlı Hayrettin Güneş'de ölü olarak ele geçirildi.