Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bazı illerde beklenen şiddetli rüzgar nedeniyle orman yangını riskine karşı uyarı yayımladı.

Açıklamada, "Muğla, İzmir, Manisa, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerimizde hafta sonu etkili olacağı tahmin edilen şiddetli rüzgarın orman yangını riskini artıracağından, vatandaşlarımızın ormanlık alanlarda piknik, tarla temizliği ve anız sebepleriyle kesinlikle ateş yakmaması, görülen ateş veya dumanı 112'ye bildirmesi önem arz etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Marmaris'teki orman yangınını çıkaran kişi suçunu itiraf etti Marmaris'teki orman yangınını çıkaran kişi suçunu itiraf etti Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şüphelinin sorgusu esnasında suçunu itiraf ettiğini açıkladı.

KKTC'deki orman yangını ile ilgili 2 kişi tutuklandı KKTC'deki orman yangını ile ilgili 2 kişi tutuklandı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'inde dün başlayan ve kısa sürede hızla yayılan yangın evlerin bahçelerine kadar ulaşmıştı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin de destekte bulunduğu yangınla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Bakan Koca'dan Marmaris'teki orman yangınına ilişkin açıklama Bakan Koca'dan Marmaris'teki orman yangınına ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün akşam başlayan orman yangınıyla mücadele sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını bildirdi. Koca, açıklamasında “Yangınla mücadele sırasında, şu ana dek herhangi bir yaralanma olayı, belirgin sağlık problemi yaşanmadı” dedi.