İstanbul Üsküdar'da, bir evin çatı katında yangın çıktı. Yangının çıktığı dairede yaşayan anne ve 2 çocuğu olay yerinde mahsur kaldı. Yardım çığlıklarına kayıtsız kalmayan vatandaşlar, anne ve çocuklarını kurtarmak için adeta seferber olarak, amaçlarına ulaştı.

MERDİVENLERİ ÜSTÜ ÜSTE KOYUP YARDIMA GİTTİLER
Yangın, Üsküdar Bahçelievler Mahallesi Mete Sokak üzerinde bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Bu sırada evde bulunan anne ve 2 çocuğu alevler arasında mahsur kaldı. Yangını fark eden vatandaşlar, duruma hemen müdahale etti. Birkaç merdiveni üst üste koyarak çatı katına ulaşan vatandaşlar, anne ve çocuklarını kurtardı.

VATANDAŞLARDAN İTFAİYEYE HORTUMLARLA DESTEK
Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Vatandaşlar, hortumlarla alevlere müdahale ederek itfaiye ekiplerinin çalışmalarına destek verdi. Yaklaşık 1 saatlik müdahale sonucunda yangın kontrol altına alınırken, anne ve çocuklarının durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Mahsur kalan anne ve çocuklarını kurtaran vatandaşlardan biri, “En üst kattalardı. Birkaç tane merdivenle çıkarak 4-5 kişinin desteğiyle aldık. 2 çocuk ve annesini. Durumları iyiymiş” dedi.
Öte yandan, 3 katlı binanın çatı katında çıkan yangın drone ile havadan görüntülendi.

Korku dolu anlar: Yangında mahsur kaldı, alt kattaki balkona atladı Korku dolu anlar: Yangında mahsur kaldı, alt kattaki balkona atladı Denizli’de 5 katlı binanın çatı katında çıkan yangın, korku dolu anlar yaşattı. Alevler içinde mahsur kalan adam, alt kattaki balkona atladı.

Yangında mahsur kalan çocukları camdan atarak kurtardılar Yangında mahsur kalan çocukları camdan atarak kurtardılar Esenler'de bir apartmanda çıkan yangında can pazarı yaşandı. Yangında anne mahsur kalan çocuklarını 3'üncü kat penceresinden, vatandaşların açtığı battaniyeye atarak kurtardı. O anlar kameralara yansıdı.

Levent'te yangında mahsur kalanlar itfaiyenin merdiven aracıyla kurtarıldı Levent'te yangında mahsur kalanlar itfaiyenin merdiven aracıyla kurtarıldı Levent’te bir binanın bodrum katında bulunan elektrik panosunda yangın çıktı. Kısa sürede binanın içini kaplayan duman nedeniyle mahsur kalanlar itfaiyenin merdiven aracıyla kurtarıldı.

Anne ve 3 çocuğu yangında mahsur kaldı Anne ve 3 çocuğu yangında mahsur kaldı Turgutlu'da bir apartman dairesinde başlayan yangında anne ve küçük yaştaki 3 çocuğu evde mahsur kaldı. Mahsur kalan 3 çocuk ve anneyi itfaiye, sağlık ekipleri ve vatandaşlar kurtardı.