Zonguldak'ta genç çiftin mutlu günlerine şahitlik etmek üzere düğün törenine katılan 110 davetli, günü hastanede bitirdi. Nikah sonrası düzenlenen yemeğe katılan vatandaşlar, fenalaşarak götürüldükleri hastanede zehirlendiklerini öğrendi. 

52'Sİ ÇOCUK 110 KİŞİ ZEHİRLENDİ
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Dağlıca köyünde mevlit yemeği düzenlendi. Yemeğe katılan kişiler bir süre sonra rahatsızlandı. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunulmasının ardından köye giden sağlık ekipleri zehirlenen kişilere ilk müdahalede bulundu. Dağlıca Köyü Muhtarı Mehmet Başaran, tahsis ettiği minibüs ile vakaları hastanelere ulaştırdı. Mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti yaşayan köy sakinleri, ilçede bulunan özel ve devlet hastanesine kaldırılırken, 52’si çocuk 110 kişi tedavi altına alındı. Yemeğe katılan kişilerin tavuktan zehirlendikleri öğrenildi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk hastaneye gelerek bilgi aldı.

"ZEHİRLENMENİN NEDENİ TAVUK"
Zehirlenme olayı ile ilgili bilgiler veren muhtar Başaran, korkulacak bir durum olmadığını belirtti. Hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Bozkurt ise hastane dışında yaptığı açıklamada, "Tavuk yemeği zehirlenmesi, bazı vatandaşımız özel hastaneye bazıları ise devlet hastanesine kaldırıldı. Şu ana kadar hayati tehlikesi söz konusu değil, inşallah doktorlarımız mücadele edecek. Dağlıca köyüne geçmiş olsun diliyorum" ifadelerini kullandı.
Öte yandan İlçe Tarım Müdürlüğünden ekipler hastaneye gelerek numune örnekleri aldığı öğrenildi.

Düğün yemeğinden zehirlenen onlarca kişi hastanelik oldu Düğün yemeğinden zehirlenen onlarca kişi hastanelik oldu Düğünde dağıtılan tavuk pilavdan yiyerek zehirlenen yaklaşık 40 kişi ambulanslar ile hastanelere kaldırıldı.

Düğün yemeği zehirledi: 43 kişi hastaneye kaldırıldı Düğün yemeği zehirledi: 43 kişi hastaneye kaldırıldı Zonguldak'ta katıldıkları düğünde verilen tavuklu pilavın ardından rahatsızlanan 43 kişi hastanelik oldu.