Ataşehir'deki kaza, saat 11.40 sıralarında İnönü Mahallesi, Kayışdağı Caddesi üzerindeki yanyolda meydana geldi. Ataşehir'de kırmızı ışık ihlali yaptığı iddia edilen yolcu minibüsü duramayarak park halindeki araçlara çarptı. Kazada 4 yolcu hafif şekilde yaralandı.

PARK HALİNDEKİ ARAÇLARA ÇARPARAK DURABİLDİ

İddialara göre Atilla Saatçi'nin kullandığı 34 M 1534 plakalı minibüs kırmızı ışıkta geçerek önce önündeki otomobillere daha sonra da park halindeki araçlara çarparak durabildi.

4 YOLCU HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

Kazada, minibüste bulunan 4 yolcu hafif şekilde yaralandı. Minibüsün çarptığı 5 otomobilde ise hasar meydana geldi. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslar tarafından Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.YOLCULARDAN BİRİ: BENCE HİÇ FRENE BASMADI

Kaza sırasında minibüste bulunan bir yolcu, "Olay yerine 200-300 metre kala minibüs 100-120 km hızla gelerek kırmızı ışıkta durmadı. Önündeki arabaya çarptıktan sonra park halindeki arabalara çaptı. Şoför freninin boşaldığını söylüyor. Bence hiç frene basmadı. Çok hızlıydı. Bir bayan yolcu boynunun üzerine düştü. Diğer yaralıları da götürdüler" dedi.

MİNİBÜS SÜRÜCÜSÜ, POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ

Polis, kazayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı. Minibüs sürücüsü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.