Türk sinemasının en çok izlenen filmleri arasına giren “Recep İvedik” serisiyle kendisinden çokça bahsettiren Şahan Gökbakar, yeni filmi “Osman Pazarlama”nın  gösterim gününü heyecanla beklediklerini belirterek, “Bizim filmlerimizde ortak beklenti bol kahkaha. Yine bol kahkaha bekliyor seyirciyi. Bu filmde de yine o beklentiyi karşılayacağız inşallah. Hep yapmaya çalıştığımız şey, insanların bir nebze de olsa bu hayatlarını 1-2 saat gülerek geçirmeleri, bütün sıkıntılarını unutmaları” ifadelerini kullandı.
İnsanlara dokunarak yaşadığını, sokakta sohbet etmeyi sevdiğini aktaran oyuncu, “Metrobüse bindim, vallahi ben bindiğimde boştu. Çok bir sıkıntısını çekmedim ama çok kalabalık oluyormuş. Galiba o anına denk gelmedim” diye konuştu.
Filmlerinde, toplumun eğlendiği konuları işlediğinin altını çizen Gökbakar şunları söyledi:
“Tek kaygım güldürmek. Nasıl olduğu benim için önemli değil. Birçok yolu var. Filmlerin içinde kullandığımız, aslında dünyada da ortak olarak kullanılan belli başlı şeyler var güldürmek için. Biz de onları kullanıyoruz. Durum komedileri, laf komedileri, hikâyesel komiklikler, sürekli meydana gelen aksaklıklar, tip komedileri bu filmde de bolca var. Argo kullanıyoruz bazen. Laf ediyorlar işte, ‘Çok mu argo var?’ diye ama hayatın içinde varsa filmlerde de olacaktır. Olması da gerekir. İnsanlar kendi aralarında argo şeyler konuşup gülerler, bu gayet doğaldır, normaldir. Biz de filmlerimizde kullanıyoruz, kullanmaya da devam edeceğiz, ben çok seviyorum. Bizim filmlerimizde daha çok argo kullanımlar, el vücut hareketleri var”
Gökbakar, kendisine yöneltilen eleştirileri yersiz bulduğuna dikkati çekerek, “Recep İvedik serilerinde böyle çok küfür var falan diye bir dönem bir şey başlamıştı. Sonra baktılar ki yok yani. Filmin içerisinde galiz küfür diye adlandırılan küfürler hiçbir zaman yok. Bizim filmlerimizde daha çok argo kullanımlar, el vücut hareketleri var. Bunlar da herkesin kullandığı şeyler zaten. Çok normal, hayatın içinde zaten yapmasak garip olur. Çok steril Türk insanı filmi yapıp, çok steril bir ortam anlatamazsın” dedi.
“Recep İvedik”in devamının geleceğini dile getiren başarılı oyuncu, “(Recep İvedik) Askere gitmeyecek. Sakallı bir tip ya, askerde öyle gezemez papaz gibi. Kesmesi gerekecek sakalını. O yüzden asker planı şu an yok kafamda. Bu ağustosun sonunda çekeceğiz ‘Recep İvedik 5’i. Yine çok komik bir film olacak. Aşağı yukarı senaryosu bitti kafamda” açıklamasında bulundu.

İKİSİ DE NAİF AMA...

Şahan Gökbakar’la birlikte “Osman Pazarlama”nın senaryosunu yazan ve aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda oturan, Şahan Gökbakar’ın kardeşi Togan Gökbakar, “Recep İvedik tembel bir adam, çalışmıyor, çocuk gibi. Osman’ın bir şirketi var, bir şey başarmaya çalışıyor. Hayalleri var, bir şeyler üretiyor, ürünler getiriyor yurt dışından. Daha böyle ticarete kafası basan bir adam. O yüzden farklılar. Recep nevi şahsına münhasır bir karakter. Bir süper kahraman gibi. Osman daha normal hayatta görebileceğimiz bir insan ama onun da tabii normal hayatta göremeyeceğimiz komik huyları ve alışkanlıkları var. O yüzden ikisi birbirine çok benzemiyor ama ikisi de oldukça naif diyebiliriz.” dedi. Âşık olduğu kızla evlenebilmek için başarılı bir iş adamı olabilmeyi hedefleyen “Osman Şaşmaz” karakterinin maceralarını konu edinen “Osman Pazarlama”, 19 Şubat’ta gösterime girecek.