Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Selçuk Özdağ kimdir? Saadet Partisi Gelecek Partisi ortak adayı Manisa Belediye Başkan adayı Selçuk Özdağ Manisalı mı, kaç yaşında, nereli?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Selçuk Özdağ kimdir? Saadet Partisi Gelecek Partisi ortak adayı Manisa Belediye Başkan adayı Selçuk Özdağ Manisalı mı, kaç yaşında, nereli?
Seçim, Yerel Seçim, Haber

Biyografi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Manisa Belediye Başkan adayı olan Selçuk Özdağ kimdir? Selçuk Özdağ Manisalı mı, kaç yaşında, nereli? Selçuk Özdağ'ın hayatı ve biyografisi…

Türkiye Cumhuriyeti'nde yapılan 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Manisa Belediye Başkan Adayı olan Selçuk Özdağ'ın hayatı ve biyografisi merak ediliyor. 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Manisa Belediye Başkan adayı olan Selçuk Özdağ kimdir? Selçuk Özdağ Manisalı mı, kaç yaşında, nereli?

SELÇUK ÖZDAĞ KİMDİR?

Ağustos 1958′de dünyaya geldi. 

İlk ve orta öğretimini Ankara İncirli İlköğretim Okulu ve Ankara Gazi Lisesinde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisi, A.Ü.Tarih mezunu olan Selçuk Özdağ, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında 1997 yılında yüksek lisans, 2003 yılında da doktora eğitimini tamamladı. 2012 Yılında ise Doçent oldu.

Çalışma hayatına 1987 yılında başlayan Selçuk Özdağ, milletvekili seçildiği 2011 yılına kadar çeşitli kurumlarda çalıştı.

Gençlik yıllarından itibaren sürekli siyasetin ve sosyal çalışmaların içerisinde bulunan Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın siyasi faaliyetleri kuruluşunda etkin rol aldığı Büyük Birlik Partisi’nin çeşitli kademelerinde (MKYK, MYK, YİK) 17 yıl boyunca devam etmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından sonra 2010 yılı Haziran ayında BBP’den istifa etmiştir.

11 Haziran 2011 seçimlerinde 24.dönem Manisa Milletvekili seçilmiştir. Bu dönem içerisinde TBMM çatısı altında, pek çok komisyonda üyelik,(Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu, Çevre Komisyonu, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyeliği) TBMM Türkiye Macaristan ve Türkiye Kostarika Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, TBMM Türkiye Özbekistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini ifa etmiştir.

7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde 25. Dönem Manisa Milletvekili olarak yeniden TBMM’ye giren Selçuk Özdağ,1 Kasım 2015’de yapılan genel seçimlerde 26.dönem Manisa Mv olarak tekrar parlamentoda yer almıştır. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanlığı görevini de 2019 Ekim ayına kadar ifa etmiştir.

Özdağ ayrıca, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Soma Maden Kazası ve Maden Kazaları Araştırma Komisyon Üyeliği, TBMM FETÖ Darbesini Araştırma Komisyon Başkan Vekilliği Görevlerinde bulunmuştur.

12 Eylül 2019 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisinden İstifa etmiştir.12-12-2019 tarihinde kurulan Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısıdır.

Selçuk Özdağ’ın yayınlanmış 6 adet kitabı ve çok sayıda makalesi mevcuttur. enpolitik.com adlı internet haber sitesinde düzenli olarak yazıları hala yayımlanmaktadır. Atletizm,Basketbol, Badminton, Kikboks antrenörlükleri ve hakemlik belgeleri olup, Atletizm, Futbol, Boks gibi sporlarla iştigal etmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursu Öğreticiliğinden emekli olan Huriye Özdağ ile evli olan Doç. Dr. Selçuk Özdağ, iki kız evlat babası ve Ahmet Mete ve Gökçe İlay isimli iki torun sahibidir.

Düzenleyen:  - Biyografi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...