İşgalci İsrail güçleri Filistine uygulanan zulmün şiddetini her geçen gün artırıyor. 

Filistin Yönetimi tüm saldırılardan ABD'yi sorumlu tutarak; 'ABD'nin İsrail'in yaptıkları karşısındaki sessizliği ve saldırıları nefsi müdafaa olarak tanımlaması Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'te katliamlara yol açıyor' açıklamasında bulundu. 

ABD saldırıları durduracak tek ülke

ABD’nin dünyada İsrail’in saldırılarını durdurabilecek tek ülke olduğuna işaret eden Ebu Rudeyne, "ABD gerçekten huzurdan, bölgesel ve küresel barıştan yanaysa İsrail’in bu saldırılarını durdurması için ciddi bir şekilde harekete geçmesini talep ediyoruz." çağrısı yaptı.

Filistin ve Kudüs hepsinden daha büyük kalacak

Filistin halkının haklarından, topraklarından ve mukaddesatından vazgeçmeyeceğini belirten Ebu Rudeyne, şunları kaydetti:

"Filistin ve Kudüs hepsinden daha büyük kalacak. Filistin halkının menfaatleri, hakları ve ilkeler hareketlerimizin ve siyasetimizin pusulası olarak kalmaya devam edecektir. Bunlar olmaksızın hiçbir tarafla da barış ve ilişkilerimiz olmayacak."

Şehit ve yaralı sayısı artıyor

İsrail'in saldırıları karşısında şehit olan Filistinlilerin sayısı 126'ya yükselirken, 900'den fazla sivil de yaralandı. Dün gün boyu devam eden bombardıman bugün de sürüyor.