Japon Kyodo ajansının haberine göre Japonya'da, uluslararası seyahat şartlarını kolaylaştırmak amacıyla Kovid-19 aşılarını tam yaptırmış kişilere verilecek "aşı pasaportu"nun başvuru süreci başlatıldı.

RESMİ KAYIT HÜKMÜNDE 

Yerel idareler tarafından ücretsiz ibraz edilen ve isim, pasaport numarası, aşı tarihi bilgilerini taşıyan sertifikalar, kişinin Kovid-19'a karşı tam olarak aşılandığına dair resmi kayıt hükmünde olacak.

Posta yoluyla ya da bireysel müracaat kabul edilen aşamada kişinin, başvuru formunu, pasaportunu ve aşılama biletlerini sunması gerekecek.

Sertifikanın 21 Temmuz itibarıyla İtalya, Avusturya, Türkiye, Bulgaristan ve Polonya'da Kovid-19'a karşı karantina şartlarını kolaylaştırılacağı kaydedildi.

Japonya hükümetinin, sertifikaların daha fazla ülkede kabul görmesine yönelik girişimlerini artırdığı bildirildi.

Japonya'da koronaya karşı 4. ilacın kullanımı onaylandı Japonya'da koronaya karşı 4. ilacın kullanımı onaylandı Japonya'da hükümet, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın da zamanında virüse karşı tedavisinde kullanılan 'koronavirüse karşı antikor kokteyli'nin ülke içi kullanımını resmen onayladığı açıklandı.

Japonya'da Moderna aşısı için 12 yaş ve üzerine izin çıktı Japonya'da Moderna aşısı için 12 yaş ve üzerine izin çıktı Japonya'da Sağlık Bakanlığı Kovid-19 Danışman Heyeti, ABD'li ilaç şirketi Moderna tarafından üretilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12 yaş ve üstü herkese uygulanmasını onayladı.