Apple Store'daki 35 milyondan fazla kullancıya sahip Kur'an-ı Kerim uygulaması 'Quran Majeed'i, Pekin'den gelen talep üzerine Çin'de kullanımdan kaldırıldı.

BBC'de yayınlanan habere göre, Çin makamları uygulamanın yasa dışı dini metinlere ev sahipliği yaptığını gerekçe göstererek kullanımdan kaldırılmasını istedi.

“YEREL KANUNLARA UYMAMIZ GEREKİYOR”

Tepkiler çığ gibi büyürken, konuya ilişkin açıklama yapan Apple temsilcisi, "Yerel kanunlara riayet etmemiz gerekiyor ve bazen hükümetlerle aynı fikirde olmadığımız karmaşık meseleler olabiliyor" dedi.

BU İLK DEĞİL

Son derece popüler olan ve milyonlarca kullanıcıya sahip dini içerikli başka bir uygulamanın da bu hafta Çin'de kullanımdan kaldırıldığı öğrenildi. 

Teknoloji devleri karşı karşıya! Apple, Facebook'u tehdit etmiş Teknoloji devleri karşı karşıya! Apple, Facebook'u tehdit etmiş Facebook'un, Instagram ve benzeri uygulamalardan 'köle ticareti' yaptığının ortaya çıkarılmasından sonra Apple tarafından uygulama mağazasından çıkartılmakla tehdit edildiği duyuruldu.

AB’den Apple üzecek karar: Tüm cihazlarda ortak şarj girişi kullanılacak AB’den Apple üzecek karar: Tüm cihazlarda ortak şarj girişi kullanılacak Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerde satılan akıllı telefon, tablet, kulaklık gibi elektronik cihazlarda ortak şarj girişi kullanılmasını zorunlu hale getirecek bir yasal düzenleme teklif etti.

Pegasus, Apple'daki açıktan faydalanmış Pegasus, Apple'daki açıktan faydalanmış Dijital haklar grubu CitizenLab, İsrail casus yazılım şirketi NSO Group'un Pegasus kötü amaçlı yazılımını neredeyse her iPhone, Mac ve Apple Watch cihazına yerleştirmesine izin veren bir güvenlik açığı keşfetti. Bir Suud aktivistin telefonunu analiz eden CitizenLab, bir haftalık çalışma sonucunda güvenlik açığını ortaya çıkardı.