Türkiye’den aldığı Bayraktar TB2 SİHA’ları ile Rusya’yı kızdıran Ukrayna’dan yeni bir açıklama geldi. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Sergei Shaptala, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamalarda Türkiye'den aldıkları Bayraktar TB2 SİHA'ların sayılarını arttıracaklarını belirtti.

AYRILIKÇILARI TÜRK SİHA’LARIYLA VURDULAR

Bayraktar TB2'yi muharebe alanında ilk kez kullanarak Rusya yanlısı ayrılıkçı güçleri vurmalarını doğrulayan Ukraynalı komutan, "Onları kullandığımız doğru. Ekranda askerlerimizin ateş altında olduğunu gördük. Ayrılıkçılar, Minsk anlaşmalarını ihlal etti" dedi.

“ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yeni Şafak’ın haberine göre, Bayraktar TB2 SİHA'ların sayısını artıracakları mesajını veren Shaptala, "Devlet bize Bayraktar SİHA’ları alıyor. Şu anda kullanımda olan SİHA’larımız var ve burada durmayacağız, artırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Ukrayna'da günlük Covid-19 vaka sayı rekor kırdı Ukrayna'da günlük Covid-19 vaka sayı rekor kırdı Ukrayna'da Covid-19 salgınında son 24 saatte 27 bin 377 yeni vaka tespit edilmesiyle günlük en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Büyükelçisi'ni kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Büyükelçisi'ni kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ı kabul etti.

Uydu görüntüleri ortaya çıkardı! Rusya Ukrayna sınırına asker  ve teçhizat yığdı Uydu görüntüleri ortaya çıkardı! Rusya Ukrayna sınırına asker ve teçhizat yığdı Rusya’nın Ukrayna sınırına asker ve askeri teçhizat yığdığı yönündeki haberlerin uydu görüntüleri ortaya çıktı. Rus kasabası Yelyna yakınlarındaki fotoğraflar sınırda hareketlilik yaşandığını gösterdi.