Koronavirüs sebbeiyle zorunlu karantinaya alınan bir kadın, 2 çocuğunun da bulunduğu otel odasını yaktı. Odada bulunan yatağı ateşe verdiği öğrenilen kadın yüzünden 150 kişinin bulunduğu otel tahliye edildi.

ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI
Avustralya
’da Queensland eyaletinde yer alan Cairns kentinde bir kadın, iki çocuğuyla birlikte 14 günlük zorunlu Covid-19 karantinasındayken kaldığı otel odasını ateşe verdi. Yangın sonucu otelde bulunan 150’den fazla kişi tahliye edilirken, bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yangının, Pasicif Otel’in 11’inci katında kadının otel odasındaki bir yatağı ateşe vermesi sonucu çıktığı ifade edildi.
Avustralya polisi tarafından yapılan açıklamada, 31 yaşındaki kadının kundakçılıkla suçlanmasının beklendiği ifade edilirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı aktarıldı.

KUNDAKÇILIKLA YARGILANACAK
Başmüfettiş vekili Chris Hodgman yaptığı açıklamada, kadının gözaltına alındığı ve çocukların polis gözetimi altında olduğunu ifade etti. Hodgman, "İlerleyen saatlerde 31 yaşındaki kadının kundakçılık ve diğer suçlarla suçlanmasını bekliyorum" ifadelerini kullanarak, kadının birkaç gündür karantinada olduğunu açıkladı.

263 günlük 'dünyanın en uzun karantinası' bitti 263 günlük 'dünyanın en uzun karantinası' bitti Avusturalya'da koronavirüs tedbileri nedeniyle 263 gündür devam eden dünyanın en uzun koronavirüs karantinası sona erdi.

Karantina sebebiyle insanlar evlerine çekildi, sokaklar kangurulara kaldı Karantina sebebiyle insanlar evlerine çekildi, sokaklar kangurulara kaldı Avustralya'da koronavirüs salgınına karşı uygulanan kısıtlamalar nedeniyle sokaklar boş kalınca, şehir merkezinde kangurular dolaşmaya başladı.

Pendik'te karantinada olması gereken aile Darıca'da dilenirken yakalandı Pendik'te karantinada olması gereken aile Darıca'da dilenirken yakalandı Yaşadığı Pendik'ten dilenmek için Kocaeli'nin Darıca ilçesine gelen bir kişi, çöp konteynerinin yanında eşi ve çocuğuyla birlikte yakalandı. Kimliği olmadığını öne süren dilencinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı ve karantinada olması gerektiği anlaşıldı.