Diktatör lider olarak anılan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geçtiğimiz günlerde verdiği kilolarla dikkat çekmişti. Kim Jong-un şimdi ise eşi Kim Jong-un evlenmeden önce amigo kız olduğu ve sahnelerde şarkı söylediği ile gündem oldu. 

AMİGO TAKIMINDAYDI 

Anne ve babası profesör olan Ri Sol-ju'nun, 2005'te Kuzey Kore'nin Asya Atletizm Şampiyonası için tezahürat ekibinin bir üyesi olarak Güney Kore'yi ziyaret ettiği öğrenildi. Ri, 20'li yaşlarının başındayken Kuzey Kore Olimpiyat amigo takımının da bir parçasıydı.

KONSERDEYKEN TANIŞTILAR 

Zanaat öğrenmek için Çin'e giden, geleneksel Kore şarkılarını içeren popüler bir orkestra grubu olan Unhasu Orkestrası'nda şarkıcılık da yapan Ri’nin Kim'in dikkatini bir konserdeyken çektiği belirtildi.

ŞARKICILIK GEÇMİŞİNİ SAKLAMAYA ÇALIŞIYOR 

Ortaya çıkan iddialarda Kuzey Kore lideri Kim Jong-un evlendiğinden beri eşinin şarkıcılık geçmişini saklamak için konserlerinin kaçak CD’lerin hepsi el koyduğu öğrenildi. 

EN GİZEMLİ KADIN 

Dünyaya kapalı bir ülke olan Kuzey Kore’de kadınlar arasında moda ikonu haline gelen Ri, 2020’de bir yıl boyunca devlet medyasında görülmemesi bir hastalığı veya Kim ile anlaşmazlığı olduğu ya da akrabalara suikast düzenlemenin yaygın olduğu ailede öldürüldüğüne dair iddiaları gündeme getirmişti.

Kim’den 3 çocuğu olduğu düşünülen Ri, baskıcı bir ülkede diktatörün eşi olarak dünyanın en gizemli kadınları arasında yer alıyor.

Dev projede sona yaklaşılıyor: Ekonomiye 1.9 milyar katkı sağlayacak Dev projede sona yaklaşılıyor: Ekonomiye 1.9 milyar katkı sağlayacak Yusufeli Barajı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tamamlandığından Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise üçüncü barajı olacak olan Yusufeli Barajı’nda sus tutma işlemleri devam ediyor. Aynı zamanda Yusufeli Barajı, enerji üretiminde ekonomiye yılda 1.9 milyar lira katkı sağlayacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündem ekonomi ve koronavirüs Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündem ekonomi ve koronavirüs Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. TÜİK’in bugün açıkladığı enflasyon verileri ışığında belirlenen memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 oranında zam yapılması bekleniyor.

Ünlü ekonomistten gram altın için çarpıcı tahmin: 1450 lirayı görebilir Ünlü ekonomistten gram altın için çarpıcı tahmin: 1450 lirayı görebilir Enflasyon verilerinin açıklanması sonrası yeni yılın ilk işlem gününde altın ve döviz kuru ile ilgili tahminlerini açıklayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altının 1450 lirayı görebileceğini belirtti.