Elon Musk uzun süredir üzerinde çalıştığı insan beynine çip takma projesi için ilk adımı attı. Musk, Neuralink projesi kapsamında geliştirdiği çipi insan beynine bu yıl içinde takacak. Şirket bu hedefi gerçekleştirmek adına ilk klinik deney katılımcıları ile çalışacak klinik araştırma direktörü için iş ilanı yayınladı.

İLAN DETAYLARINI AÇIKLANDI

İşe alınacak kişinin Fremont, California'daki tesiste görev yapacağı ve klinik araştırma direktörünün 'dünyayı değiştirme fırsatı'na sahip olacağı bilgisi ilanda paylaşıldı.

NE ZAMAN BAŞLAYACAĞI BİLİNMİYOR

Yayınlanan ilanda bu görevin ne zaman başlayacağına dair bir bilgi yok. Ancak Elon Musk Aralık ayında yaptığı bir konuşmada insan üzerindeki denemelerinin 2022'de başlayacağını belirtmişti.

MAYMUN ÜZERİNDE TEST EDİLMİŞTİ

Hürriyet'in haberine göre; Musk'ın beyin çipi projesi 'Neuralink', bir maymun üzerinde test edilmişti. 9 yaşındaki Pager isimli maymun, test kapsamında düşünce gücüyle video oyunu oynamayı başarmıştı. Musk, beyin çipi sayesinde gelecekte felçli hastaların düşünce gücüyle kaslarını hareket ettirip yürüyebileceklerini savunuyor.

PARKİNSON GİBİ HASTALIKLARI TEDAVİ EDEBİLECEK

Milyarder girişimci, söz konusu teknolojiyle Alzheimer ile Parkinson gibi hastalıkların da tedavi edilebileceği iddiasını defalarca dile getirmişti.

Musk'ın 2016 yılında hayata geçirdiği Neuralink adlı şirketin amacı çok yüksek bant genişliğine sahip beyin-makine ara yüzleri geliştirmek.

ÇİP KAFAYA YERLEŞTİRİLİP BEYNE ELEKTROTLAR GÖNDERECEK

Bunan göre pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek.

Elon Musk'ın Mars kolonisi planları tehlikede Elon Musk'ın Mars kolonisi planları tehlikede Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO'su Elon Musk, Twitter’da yine dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Mars’ta koloni kurmak isteyen milyarder, doğurganlık oranının düşmesiyle Mars için de yeterli insan bulunamayacağını ileri sürdü.

Elon Musk Dogecoin açıklaması yaptı, kripto paranın değeri arttı Elon Musk Dogecoin açıklaması yaptı, kripto paranın değeri arttı Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, sahibi olduğu Tesla'nın ürünlerinin popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile alınabileceğini duyurdu. Açıklama sonrası kripto para yüzde 11 arttı.

Elon Musk eleştirilerin odağında: Tesla zammı araç sahiplerini kızdırdı Elon Musk eleştirilerin odağında: Tesla zammı araç sahiplerini kızdırdı SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu ve CEO’su milyarder Elon Musk, eleştirilerin odağında. Çünkü ünlü girişimci, elektrikli araç şirketi Tesla’nın geliştirdiği otonom (sürücüsüz) sürüş teknolojisine zam yaptı.