Sinop'ta denize açılan balıkçıların yüzü, avladıkları kalkan balıklarıyla güldü. Kentte nadir olarak avlanan Kalkan balığı ağlara takıldı.

BALIKÇILARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Kilo fiyatı vatandaşın cepleri yakarken balıkçıların ise yüzünü güldürüyor.

ÇOK DEĞERLİ BİR BALIK

Kente balıkçılık yapan Ahmet Gür, mevsimi olmasına rağmen Karadeniz'in en önemli türlerinden kalkan balığının bugünlerde çok az sayıda avlandığını belirterek, “Kalkan balığı çok değerli bir balık. Ağlara takıldı. Şuan da kilogramı 300 TL. Sinop’ta pek nadir satıldığı için İstanbul ve Ankara’ya gönderiyoruz genelde” dedi.

Balıkta da stokçuluk patladı! Hamsinin kilosu cep yakıyor Balıkta da stokçuluk patladı! Hamsinin kilosu cep yakıyor Yapılan bütün uyarılara, kesilen cezalara ve alınan tedbirlere rağmen stokçuluk faaliyetlerinin önüne bir türlü geçilemiyor. Son olarak balık fiyatlarında yaşanan yükseliş dikkat çekiyor.

Oltaya balık yerine karabatak takıldı Oltaya balık yerine karabatak takıldı Elazığ’da balık tutmaya çalışan bir vatandaşın oltasına karabatak kuşu takıldı. Olay karşısında büyük şaşkınlık yaşayan vatandaş, karabatağı kurtarıp tekrar doğaya saldı.