Petrol fiyatlarındaki hareketlilik araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Haftanın ikinci iş gününde Brent petrol 106 dolara kadar tırmandı. Petrol fiyatlarındaki yükselişlerin ardından akaryakıta zam haberi geldi. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre Çarşamba gününden geçerli olmak üzere benzine 78 kuruş zam gelecek. 

BRENT PETROL NE KADAR? 

Dün sert bir yükselişle 113 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 105 dolardan tamamlamıştı. 10 Mayıs Salı gününde ise Brent petrol 106 dolardan işlem görmekte. Fiyatların düşüşünde ise en büyük en büyük etken ise Çin'de devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerinin küresel ekonomide gerilemeye neden olabileceği ve bunun da küresel petrol talebini olumsuz etkileyebileceğine yönelik endişeler etki ediyor. 

BENZİNE ZAM GELİYOR! 

Sektör temsilcilerinden alınan son dakika bilgisine göre, benzin fiyatlarına zam geleceği bildirildi. Benzinin litre fiyatı çarşamba gününden geçerli olmak üzere 78 kuruş artacak.

ZAM SONRASI GÜNCEL FİYATLAR 

Zam sonrası benzin İstanbul'da 21,13 liraya; Ankara ve İzmir'de ise 21,22 liraya yükselecek. Bayram öncesi, 30 Nisan cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 33 kuruşluk fiyat artışı gerçekleşmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

LPG’ye beklenen indirim geldi! Benzin, motorin ve otogaza indirim geldi mi? 6 Mayıs 2022 akaryakıt fiyatları LPG’ye beklenen indirim geldi! Benzin, motorin ve otogaza indirim geldi mi? 6 Mayıs 2022 akaryakıt fiyatları Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte yükselişe geçen Brent petrol fiyatları, Fed’in faiz kararı sonrası düşüşe geçti. Brent petroldeki düşüşle birlikte LPG’ye gece yarısından itibaren 1 liralık indirim geldi. Gelen indirim pompaya yansımış durumda. Peki LPG fiyatlarına indirim geldi mi? Akaryakıt fiyatlarına indirim ya da zam var mı? 1 litre benzin kaç TL? Motorinin litresi ne kadar? İşte 6 Mayıs 2022 güncel akaryakıt fiyatları…

Akaryakıta bir zam bir indirim! 5 Mayıs Perşembe günü benzin, motorin ve LPG fiyatı ne kadar oldu? Akaryakıta bir zam bir indirim! 5 Mayıs Perşembe günü benzin, motorin ve LPG fiyatı ne kadar oldu? Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla birlikte dalgalı bir seyir izleyen Brent petrol, Avrupa Birliği'nin (AB) Rus petrolüne ambargo uygulayabileceğine ilişkin açıklamalarının ardından yükselişe geçti. Gelen yeni yaptırım haberleriyle birlikte yukarı yönlü eğilim gösteren Brent petrol, yüzde 1'lik artışla 111 doları aştı. Petroldeki bu yükseliş akaryakıtta zam beklentisi oluşturdu. Öte yandan gelen son dakika bilgisine göre, Cuma günüden itibaren motorine 32 kuruşluk zam, otogaza ise 98 kuruş indirim bekleniyor. Peki 5 Nisan Perşembe günü akaryakıt fiyatlarında zam ya da indirim var mı? 1 litre benzin kaç TL? Motorinin litresi ne kadar? Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? İşte benzin ve motorin fiyatlarında son durum…

Brent petrolde düşüş! Yaptırım planları petrolü vurdu: Benzin ve motorinde indirim gözüktü: 2 Mayıs 2022 akaryakıt fiyatları Brent petrolde düşüş! Yaptırım planları petrolü vurdu: Benzin ve motorinde indirim gözüktü: 2 Mayıs 2022 akaryakıt fiyatları Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla birlikte yükselişe geçen Brent petrol fiyatları, geçtiğimiz günlerde AB ülkelerinin Rus petrolüne yaptırım uygulayacağı iddialarıyla yükselişe geçmişti. Özellikle Çin’de artan koronavirüs vakaları piyasaları tedirgin ederken, Moskova yönetimine karşı uygulanan yaptırımlar petrol fiyatlarını ateşliyor. Yeni haftanın ilk gününde ise Brent petrol yüzde 3’lük düşüş göstererek 104 dolara kadar geriledi. Brent petroldeki bu düşüş ise akaryakıtta indirim beklentisi oluşturdu. Peki benzin ve motorine indirim geldi mi? Petrol fiyatları düştü mü, yükseldi mi? Akaryakıtta son durum ne? İşte 2 Mayıs 2022 Brent petrol ve güncel akaryakıt fiyatları…