Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Enerji Piyasaları İşletme Genel Müdürlüğüne Taha Meli Arvas atandı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Enerji Piyasaları İşletme Genel Müdürlüğüne Taha Meli Arvas atandı
Atama, Haber

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) Genel Müdürlüğüne Taha Meli Arvas atandı.

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) Genel Müdürlüğüne yeni atama yapıldı. Sermaye Piyasası Kurulu’nda Başkan Vekili ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Danışmanı olarak görev yapan Taha Meli Arvas, EPİAŞ'ın yeni genel müdürü oldu.

EPİAŞ'A YENİ ATAMA

20 Haziran 2018 tarihinden itibaren EPİAŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Ahmet Türkoğlu görevini Taha Meli Arvas'a devretti. Düzenlenen devir teslim töreninde EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tancan, EPİAŞ Genel Müdürlüğüne atanan Taha Meli Arvas çiçek takdim ederek başarı diledi.

Enerji Piyasaları İşletme Genel Müdürlüğüne Taha Meli Arvas atandı

TAHA MELİ ARVAS KİMDİR?

Taha Meli Arvas, lisans eğitimini ABD’nin New York Eyaleti’ndeki Syracuse Üniversitesi'nde Biyomühendislik ve Finans alanlarında çift anadal yaparak 2003 yılında tamamladı.

Daha sonra CUNY Graduate Center’da siyaset bilimi yüksek lisansına başladı. Özyeğin Üniversitesi'nde 2013 yılında MBA, 2014 yılında Finansal Mühendislik alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Finans alanındaki doktora çalışmasını Boğaziçi Üniversitesi'nde devam ettirmektedir. Arvas, iş hayatına New York’ta kendi kurduğu yönetim danışmanlığı şirketi bünyesinde başlamış ve şirketlere iş ve yatırım stratejileri geliştirmek konularında danışmanlık yapmıştır.

Danışmanlık sektöründe faaliyet gösterirken bir yandan da finans alanında ulusal ve uluslararası birçok yayın kuruluşunda yorumculuk yapmış, 2013-2020 arasında finansal köşe yazarlığı yapmıştır. 2020-2021 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu'nda Başkan Vekilliği yapan Arvas, bu süreçte sermaye piyasalarının geliştirilmesi, şirketlerin sermayeye erişiminin kolaylaştırılması ve menkul kıymetlerin manipülasyonuyla mücadele alanlarında özel çalışmalar yürütmüştür.

Arvas, ayrıca 2020 yılında Özyeğin Üniversitesi finans bölümünde, 2021-2024 yılları arasında ise Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Arvas, 2023 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Danışmanı olarak görev yaptı.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...