Kırşehir KOM Şube Müdürlüğü, Ankara, Kayseri, Kırıkkale, Niğde, Yozgat, Nevşehir, ve Aksaray’da internet üzerinden araç satış ilanı veren vatandaşlarla irtibata geçen ve Kırşehir’e yönlendirdikten sonra dolandıran kişilere yönelik başlatılan eş zamanlı operasyonlarda C.T., S.G., H.Ç., D.C.Y., AA., M.S., T.D., ve K.T., adlı şüpheliler ikametlerinde göz altına alındı.

4 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
Şüphelilerin eve ve araçlarında yapılan aramalarda; çok sayıda çek, pala, fişek, sahte plaka, araç satış sözleşmesi, mukavele, poliçe, para transferini gösterir ATM, havale fişleri ve not kağıtları ele geçirildi. İfadeleri alındıktan sonra adli mercilere sevk edilen şüphelilerden 4’ü tutuklandı.

Dolandırıcılıkta yeni yöntem! Binlerce kişi tuzağa düşürüldü Dolandırıcılıkta yeni yöntem! Binlerce kişi tuzağa düşürüldü Instagram'da dolandırıcılar yeni bir yöntemle vatandaşları tuzaklarına düşürüyor. Çalınan hesaplardan terör propagandası yapan dolandırıcılar, binlerce vatandaşı mağdur ediyor.

Dolandırıcılar emeklinin ikramiyesine göz dikti Dolandırıcılar emeklinin ikramiyesine göz dikti Emeklilere 6-7 Mayıs tarihlerinde bayram ikramiyelerinin ödeneceği duyuruldu. Bunu duyan siber dolandırıcılar harekete geçti. Dolandırıcılar emeklileri kandırmak için SMS yolunu seçti.