Yangın, saat 14.00 sıralarında Fulya Mahallesi Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sokak’ta bir süredir boş halde olan ve tinercilerin mesken tuttuğu iddia edilen inşaat konteynerinde çıktı. Bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü ve önce konteynerin tamamını sardı, ardından park halindeki araçlara sıçradı.

“İLGİLENEN OLMADI”

Belediyeye konteynerin kaldırılması için müracaatta bulunduklarını ancak ilgilenen olmadığını iddia eden Ali Kemal Aygün, “Tinercilerin yaktığı söyleniyor. Biz gerçekten tinercilerin yakıp yakmadığını bilmiyoruz, görmedik. Ama yangın durduk yere de çıkmaz. Belediyeye söylememize rağmen konteynerleri almadılar, ilgilenen olmadı. Burada boş boş duruyor, hiçbir işe de yaramıyor. Tinerciler geliyor. Biz söyledik ama ilgilenen olmadı. Yan tarafta içinde insanların olduğu bir bina var, yan tarafı da yanmış. Binaya da sıçrayabilirdi. Arabalarda yanmış, muhtemelen tinerciler yaktı” dedi. Yangını tinercilerin çıkarmış olabileceğini söyleyen bir başka mahalle sakini Emre Baygın da, “Tinerciler sürekli buraya gelip gidiyor. Buraya gelip yakıp gidiyorlar, arabalar yandı. Yazık günah insanlara. Bir hayli telaşlandık” diye konuştu.

“CAMLAR TEKER TEKER PATLIYORDU”

Eczaneye gitmek için evden çıktığı esnada yangına şahit olduğunu söyleyen Gönül Akyüz ise, “Ben eczaneye gitmek için dışarıya çıkmıştım ama dumanları görünce koşmaya başladım. Benim aracım da ön taraftaydı. Hızlıca yanına gittim ve aracımı oradan çektim. Konteynerden çıkan alevler yan binaya doğru ilerliyordu. Arabaların da üstünü sarmaya başlamıştı, camlar da teker teker patlıyordu. Benim tek derdim aracımı oradan çekebilmekti. Çünkü binanın girişindeydi ve itfaiyenin geleceğini biliyordum, ona da yer açmam gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

ABD zorda: Bir yanda yangın diğer yanda kasırga ABD zorda: Bir yanda yangın diğer yanda kasırga ABD’nin batısındaki Kaliforniya eyaletinde 14 Temmuz’dan bu yana süren “Caldor” yangınında en az 600 yapı kullanılamaz hâle geldi.

İkitelli'deki yangın kontrol altına alındı İkitelli'deki yangın kontrol altına alındı İstanbul Başakşehir'deki İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'nde çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

İkitelli Oto Sanayi Sitesi'nde yangın İkitelli Oto Sanayi Sitesi'nde yangın Başakşehir'deki İkitelli Çevre Oto Sanayi Sitesi'nde yangın çıktı. Alevlerin bir anda her yeri sardığı olay yerine itfaiye ekipleri müdahale ediyor.