'Şikede kumpas' davasının firari sanığı Cemalettin Mutlu, kardeşiyle birlikte Eyüpsultan'da bulunan bir gaybubat evinde yakalandı. FETÖ'nün avukat yapılanmasının da önemli isimlerinden biri olan Mutlu'nun ve kardeşinin tutuklandığı öğrenildi. 

ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL DOKÜMAN VE DİJİTAL MALZEME İLE YAKALANDILAR
Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün firari mensuplarının yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Eyüpsultan’daki bir gaybubet evine düzenlenen operasyonda, örgütün avukatlar yapılanmasında yer alan firari avukat Cemalettin Mutlu ile kardeşi Veli Mutlu yakalandı.

Adreste yapılan aramada, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

TUTUKLANDILAR
Şikede kumpas davasının firari sanığı olan Cemalettin Mutlu'nun, FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen ''Askeri Casusluk, Fuhuş ve Şantaj, Poyrazköy, Amirallere Suikast'' gibi kumpas soruşturmalarında yer alan Mutlu Ekizoğlu, Nazmi Ardıç, Tufan Ergüder, Yurt Atayün ve Ömer Köse’nin de aralarında bulunduğu birçok emniyet mensubunun bir dönem avukatlığını yaptığı tespit edildi.

Veli Mutlu'nun ise Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesince arandığı ve halen FETÖ güncel yapılanmasında öğrenci faaliyetlerinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü kaydedildi.

Avukat Cemalettin Mutlu ile kardeşi Veli Mutlu, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Yurt dışına kaçarken yakalanan  FETÖ'cüden 5'i tutuklandı Yurt dışına kaçarken yakalanan FETÖ'cüden 5'i tutuklandı İzmir'in Urla ilçesinde, deniz yoluyla Yunanistan'a kaçarken yakalanan 6 FETÖ şüphelisinden 5'i tutukladı.

FETÖ’cüler Yunanistan kaçmaya çalışırken yakalandı FETÖ’cüler Yunanistan kaçmaya çalışırken yakalandı Edirne'den Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4 kişi yakalandı. Yapılan incelemede, yakalanan şahıslardan 2’sinin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu belirlendi.

23 ilde FETÖ soruşturması: 42 gözaltı kararı 23 ilde FETÖ soruşturması: 42 gözaltı kararı Son dakika haberine göre; Balıkesir merkezli 23 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mahrem askeri yapılanmasına yönelik soruşturmada aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 42 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.