Perm Üniversitesinden yapılan açıklamada, üniversite binasında bir kişinin silahla etrafa ateş açtığı, personelin ve öğrencilerin sınıflara saklandıkları bildirdi.

SINIFLARA SAKLANDILAR

Rus basınında yer alan görüntülerde, binada bulunanların camlardan atlayarak kaçmaya çalıştığı, bazılarının ise sınıf kapıları önünde sandalyelerle barikatlar kurduğu görüldü.

8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Rusya Soruşturma Komitesi de yaptığı açıklamada, Perm Üniversitesindeki silahlı saldırıda en az 8 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralılar olduğunu bildirdi. Açıklamada, okulun öğrencisi olduğu belirlenen saldırganın etkisiz hale getirildiği ve olaya ilişkin soruşturma açıldığı belirtildi.

SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı saldırıda ölenler ve yaralananlar olduğu bilgisini paylaşarak, olaydan kısa süre sonra saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

DEAŞ Afganistan’a  saldırı hazırlığında DEAŞ Afganistan’a saldırı hazırlığında Afganistan’da Taliban ile başlayan yeni süreçte Kâbil’de yaşanan kanlı saldırıyı yenileri izledi. Pakistan ile eş zamanlı gerçekleşen son eylemlerin ardından gözler bir kez daha bölgede Horasan Vilayeti ismiyle faaliyet yürüten DEAŞ’a çevrildi.

Afganistan'da bombalı saldırı: 2 sivil öldü Afganistan'da bombalı saldırı: 2 sivil öldü Taliban kontrolündeki Afganistan'ın doğusunda bulunan Celalabad kentinde Taliban aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.

ABD ordusu ve istihbaratında kriz! Kabil saldırısı yine gündemde ABD ordusu ve istihbaratında kriz! Kabil saldırısı yine gündemde ABD’nin Afganistan’da 7’si çocuk 10 sivilin ölümüne neden olan hava saldırısıyla ilgili tartışmalar gittikçe büyüyor. CENTCOM Komutanı McKenzie, Kabil'de 10 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı acil istihbarat üzerine gerçekleştirdiklerini iddia ederken, CIA ise saldırıdan hemen önce saldırı alanında sivillerin bulunduğu konusunda orduyu uyardıklarını iddia etti.