Kestel ilçesindeki sanayi bölgesinde bulunan kimyasal plastik ham madde fabrikasında büyük bir patlama meydana geldi.

Çatıyı uçuran patlamada 1 işçinin hayatını kaybettiği, 6 işçinin de yaralandığı öğrenildi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderildi. Yaralı işçiler olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

20 İŞÇİ KİMYASAL MADDELERDEN ETKİLENDİ

Olay yerine gelen AFAD ekipleri özel kıyafetler giyerek fabrikaya girip yaralı işçileri çıkardı ve patlamayla ilgili çalışmalara başladı.

İtfaiye ve Arama Kurtarma ekipleri, patlamayla oluşan göçüğün altında kalan işçi olup olmadığını araştırıyor. Öte yandan, patlamanın ardından kimyasal madde ve dumandan etkilenen 20 işçiye 112 ekipleri olay yerinde müdahale ediyor.

Olay yerinde zehirlenme riskine karşı ayran dağıtılıyor. Kimyasal maddelerden plastik ham madde ürettiği öğrenilen fabrikadaki patlamanın boya kazanından mı yoksa yükleme sırasında bir kamyonda mı meydana geldiği araştırılıyor.

Çaykur, patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu Çaykur, patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu Rize'deki Çaykur, çay fabrikasında kazan dairesinde patlama meydana geldi. Kazada bir fabrika çalışanı hayatını kaybetti bir kişi ise yaralandı. Çaykur, patlamaya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Avcılar'da korkutan patlama: 1 yaralı Avcılar'da korkutan patlama: 1 yaralı Avcılar'da bir dairedeki mutfak tüpünün patlaması sonucu 1 kişi yaralanırken, binada büyük çaplı hasar meydana geldi.

Doğalgaz patlaması 2 katlı binayı harabeye çevirdi: 2'si ağır 5 yaralı Doğalgaz patlaması 2 katlı binayı harabeye çevirdi: 2'si ağır 5 yaralı Kayseri'de 2 katlı bir müstakil bir evde doğalgaz sızıntısından dolayı meydana geldiği düşünülen patlamada ev harabeye dönerken, aynı aileden 2'i ağır 5 kişi yaralandı.