19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının resmi tatil olmasıyla birlikte, vatandaşların ulaşımdan o gün için ücretsiz bir biçimde yaralanabileceği öğrenildi. Bu bağlamda açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenlerimiz 19 Mayıs’ta saat 00.00’dan 23.59’a kadar ücretsiz hizmet verecektir." duyurusunu yaptı.

"SAAT 00.00'DAN 23:59'A KADAR ÜCRETSİZ"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Marmaray, Başkentray ve İZBAN seferlerinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda ücretsiz olacağını bildirdi.

Bakanlığın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Marmaray, Başkentray ve İZBAN trenlerimiz 19 Mayıs’ta saat 00.00’dan 23.59’a kadar ücretsiz hizmet verecektir." bilgisine yer verildi.

İstanbul'da 6 Eylül Pazartesi toplu ulaşım ücretsiz İstanbul'da 6 Eylül Pazartesi toplu ulaşım ücretsiz İstanbul'da, okulların açılacağı gün olan 6 Eylül Pazartesi tarihinde 06.00-14.00 saatleri arasında toplu ulaşımın ücretsiz olacağı duyuruldu.

İstanbul’da bugün bu minibüste kadınlara ulaşım ücretsiz İstanbul’da bugün bu minibüste kadınlara ulaşım ücretsiz İstanbul’da 10 yıldır minibüs ile taşımacılık yapan minibüs şoförü Mehmet Şirin Çiçek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel olarak bugün aracına binen her kadını karanfiller ile karşılayarak, ücret almıyor. Öte yandan Çiçek, aracının dört bir tarafına astığı çeşitli konulardaki pankartlar ile de sosyal farkındalık projelerine destek veriyor.

İstanbul'da yeni yılın ilk günü ulaşım ücretsiz İstanbul'da yeni yılın ilk günü ulaşım ücretsiz İstanbul'da 1 Ocak Çarşamba günü İETT, OTOBÜS AŞ (Erguvan Otobüsler), özel halk otobüsleri, metro, füniküler, tramvay, nostaljik tramvay, teleferik, Şehir Hatları Vapurları, toplu ulaşıma entegre özel deniz motorlarında ulaşım ücretsiz olacak.