ABD'de F-35 savaş uçağı düştü

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Sondakika, Haber, Ayrıntı, Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

ABD ordusuna ait savaş uçağı F-35 Albuquerque Uluslararası Havaalanı’nda kalkış esnasında düştü.

ABD'nin Türkiye'ye vermediği F-35 savaş uçakları kazalar ile gündeme gelmeye devam ediyor. ABD ordusuna ait savaş uçağı F-35 Albuquerque Uluslararası Havaalanı’nda kalkış esnasında düştü.
 
Uçağın düştükten sonra alev alev yandığı anlar cep telefonlarıyla kaydedilirken pilotun fırlatma koltuğunu kullanıp uçaktan ayrıldığı aktarıldı.
ABD'de F-35 savaş uçağı düştü - 1. Resim
 
Yetkililer, pilotun ciddi şekilde yaralandığını söyledi. Pilotun bilincinin açık olduğu ve ciddi yaralanmalarla yakındaki bir hastaneye götürüldüğü açıklandı. 
 
İtfaiye ekipleri bölgeye giderek çıkan yangına müdahale etti.

İLK KAZASI DEĞİL, DEFALARCA KAZA YAPTI

Yaşanan kaza F-35'lerin ilk ve son kazası değil... 15 Aralık 2022'de Teksas'taki Donanma Hava İstasyonu Müşterek Rezerv Üssü Fort Worth'a dikey iniş sırasında düşen F-35 savaş uçağı, en son 17 Eylül 2023'te Güney Carolina'da bir tarlaya düştü. Yere çarpmadan önce 60 mil daha uçan F-35'in enkazı uzun bir süre arandı.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...