Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Bir 'taksiciye şiddet' vakası daha! Panik halindeki kadını aracına aldı, kadını takip eden kişi tarafından darbedildi

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Taksiciye şiddet bu kez İzmir'de. Bir taksi şoförü panik halindeki bir kadını aracına aldıktan sonra kadını takip ettiği düşünülen bir kişi tarafından darbedildi. Olay anlarını anlatan taksi şoförü yetkililere seslendi: Bunun önü alınmazsa her an daha kötü şeyler de başımıza gelebilir.

Türkiye bir haftadır ayrı kentlerde taksicilerin maruz bırakıldığı şiddet ve nefreti izliyor. Önce İzmir'de taksici Oğuz Erge'nin taksisine 'üşümesin diye' aldığı kişi tarafından silahlı saldırıyla öldürülmesi; ardından İstanbul Üsküdar'da taksi ücretini ödemeyen kadının taksiciye hakaret edip vurması ve yine ardından Aydın'da bir başka kadının bir taksiciye küfür ve hakaretleri. Şimdi ise İzmir yine taksiciye şiddetle gündeme geldi.

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Ferahlı Mahallesi 3513 Sokak'ta 10 Şubat günü saat 00.50 sıralarında 35 T 5201 plakalı taksinin şoförü Kaya Özel, kendisine işaret eden bir kadını aracına aldıktan sonra ilerlemeye başladı. Kısa süre sonra aracın arkasından gelen bir kişi, taksiyi durdurdu ve bir anda şoföre saldırdı.

Bir 'taksiciye şiddet' vakası daha! Panik halindeki kadını aracına aldı, kadını takip eden kişi tarafından darbedildi

Sürücü koltuğundayken saldırganın yumruklarının hedefi olan Özel, araçtan indiğinde de saldırıya maruz kaldı. Daha sonra aracı ile birlikte bölgeden uzaklaşan taksici, polis merkezine giderek kendisine saldıran kimliği belirsiz kişiden şikayetçi oldu. 
 
Meydana gelen saldırı anı ise takside bulunan araç içi kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntüde, Kaya Özel'in aracına bir kadını aldığı, kadının 'Durma, devam et' dediği, daha sonra inmek için kapıya yöneldiği ve bu sırada taksi sürücüsünün durduğu, ardından da sürücü koltuğunun bulunduğu camdan yumruklu saldırıya uğradığı anlar yer aldı. Görüntülerin devamında ise genç taksi sürücüsünün araçtan indiği dışarıda devam eden tartışmanın ardından aracına binerek bölgeden uzaklaştığı anlar görüldü.

'KÜFREDEREK KOŞTURAN KİŞİ ARACI YAKALADI VE BANA SALDIRMAYA BAŞLADI'

Saldırıya uğrayan genç taksi şoförü Kaya Özel, saldırıya uğradığı anları şöyle anlattı:

"Dayko yokuşu olarak adlandırılan bölgede seyir halindeyken el kaldıran bir bayanı aracıma aldım. Bayan panik halindeydi ve bana 'Durma, devam et' dedi. Birisi küfür ederek aracın arkasından koştururken arkadaki bayan da tereddüt edip aracı durdurdu. O esnada arkadan küfrederek koşturan kişi aracı yakaladı ve bana saldırmaya başladı.

Herhangi bir diyalog bile kurmadan direk bana yumruk atmaya başladı. Bu esnada yüzüme vurmaya ve boğazımı tutarken ben ne olduğunu anlayamadım. Sonra araçtan da indirip dışarıda da darbetti beni ve yaklaşık 2 dakika sürdü. Ben aracın içerisindeyken de sonrasında da karşılık veremedim. Bu esnada başka bir takside bulunan yolcu da indi, sanırım o kişinin arkadaşıymış. O da bana hakaretler edip tehditler savurdu.

Bir 'taksiciye şiddet' vakası daha! Panik halindeki kadını aracına aldı, kadını takip eden kişi tarafından darbedildi

'YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM ODAKLI ÖNLEMLER BEKLİYORUZ'

Bana saldıran kişi de 30'lu yaşlarda iri yapılı birisiydi. Kendinde de değildi ve benle hiç bir diyaloğa girmeden saldırmaya başladı. O saldırı esnasında kadının davranışları da tuhaftı. Ben darbedildiğim anda adamın kucağına attı ve geri çekildi. Adam orada bana dayak atarken hiçbir şekilde araya girip müdahale etmeden, araçtan çantasını almanın derdine düşmüştü."

Taksi şoförü Kaya Özel, "Özellikle İzmir'de son günlerde meslektaşlarımıza uygulanan şiddet olayları çok arttı. Biz ekmeğimizdeyiz, çalışan insanlarız. Hepimizin eşi, dostu, ailesi var. Biz yetkililerden çözüm odaklı önlemler bekliyoruz. Bunun önü alınmazsa her an daha kötü şeyler de başımıza gelebilir" dedi.

SALDIRGAN HER YERDE ARANIYOR

Taksi şoförünün olayın ardından polis merkezine giderek şikayetçi olmasının ardından saldırganın her yerde arandığı öğrenildi. 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...