100 kişi seferber olmuştu... Diyarbakır'da kaybolan kız çocukları bulundu!

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
100 kişi seferber olmuştu... Diyarbakır'da kaybolan kız çocukları bulundu!

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Diyarbakır’da biri 4 diğeri 3 yaşında olan iki kuzen dün öğle saatlerinde oyun oynamak için evden çıktı. Çocukların sesini duymayan aile sokağa çıkınca kaybolduklarını fark etti. Durum yetkililere bildirildi ve 100 kişilik ekip çocukları bulmak için seferber oldu. Sevindiren haber saatler sonra geldi.

Hani ilçesi Kuyular köyünde iki kuzen olduğu öğrenilen Zeynep Ö. (4) ile Sude K. (3), dün öğlen oyun oynamak için evden ayrıldı.

AİLE BULAMAYINCA YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ

Aile, bir süre sonra çocuklardan ses çıkmayınca aramaya koyuldu. Sağa sola bakıp yavrularını bulamayan endişeli aileler durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

100 kişi seferber olmuştu... Diyarbakır'da kaybolan kız çocukları bulundu! - 1. Resim

100 KİŞİLİK EKİPLE ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

İhbarla Jandarma ve AFAD ekiplerinin yanı sıra köylülerden oluşan yaklaşık 100 kişilik ekip arama çalışmalarına başladı.

100 kişi seferber olmuştu... Diyarbakır'da kaybolan kız çocukları bulundu! - 2. Resim

SAATLER SONRA UYUR HALDE BULUNDULAR

Arama tarama çalışması sonucu kuzenler köyden 8 kilometre uzaklıkta yorgun ve uyur halde bulundu. Ekiplerin çaldığı düdük sesi ile uyanan çocuklar 9 saat sonra ailelerine kavuştu. Sağlık kontrolünden geçirilen kızlarda herhangi bir sorun tespit edilmedi. 

100 kişi seferber olmuştu... Diyarbakır'da kaybolan kız çocukları bulundu! - 3. Resim

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...