Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Hayvan Hakları, Haber

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Manisa’da yolda yürüyen öğrenciler çöp konteynerinin yanından geçerken çocuk sesi duydular. Konteynere yaklaşan gençler gördüğü manzara karşısında hayatının şokunu yaşadı. Kanlı poşet içerindeki 6 minik köpek tedaviye alındı.

Olay önceki gün akşam saat 19.00 sıralarında yaşandı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencileri Ayşegül Oktay ve Sudenaz Vural, okul çıkışında eve gitmek üzere yürürken, yol kenarında bulunan çöp konteynerinden bir ses duydular.

Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı - 1. Resim

KANLI POŞETİ AÇINCA ŞAŞKINA DÖNDÜLER

Duyarlı öğrenciler sese kulak vererek, konteynerin içine baktılar. Sesin çöpteki ağzı açık çuval ve yanındaki poşetten geldiğini fark eden gençler, gördükleri manzara karşısında büyük şok yaşadı. Üzerinde kan lekesi bulunan çuval ve yanındaki poşette 6 köpek yavrusu olduğunu gören gençler, hemen hayvanları çöpten çıkardı.

Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı - 2. Resim

Ne yapacaklarını bilemeyen öğrenciler, okul temsilcisi ve bir hayvansever olan Mete Üründü’yü arayıp, yardım istedi. Olay yerine eşi Müşerref Üründü ile birlikte gelen Mete Üründü, yeni doğmuş ve hala üzerinde kan olan yavruları alarak, özel bir veteriner kliniğine götürdü. Yavrular klinikte tedavi edilip, bakıma alınırken, sağlık durumları iyi olduğu öğrenildi.

Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı - 3. Resim

"BU BİR KATLİAMDIR, LÜTFEN DUYARSIZ KALMAYALIM"

Yavruların tedavisini yaptıran Mete Üründü, “Eşim Müşerref Üründü ile beraber olay yerine geldim. Yavrular çok küçüktü ve üzerleri hala kanlıydı. Hemen onları özel bir kliniğe götürdüm. Tedavileri yapıldı, şu anda kontrol altındalar ve sağlıkları çok iyi. Bu bir katliamdır, lütfen duyarsız kalmayalım. Bu hayvan dostlarımıza yardımcı olalım. Bakamayacak durumdaysanız, bunu Alaşehir Belediyesine götürüp, ya da telefon ederek yardım isteyebilirsiniz. Bu konuda duyarlı olalım, hayvanı sevmeyen hiç kimseyi sevmez” dedi.

Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı - 4. Resim

"ÇOCUK SESİNE BENZİYORDU"

Yavruları bulan öğrencilerden Ayşegül Oktay ise “Arkadaşımla büfeye gitmiştik. Yol kenarında bulunan çöp konteynerinden çocuk sesine benzer bir ses duyduk, hemen çöpe baktık. Çuvalda kımıldayan köpek yavruları vardı. Hemen çuvalı alıp, içindeki yavruları çıkardık ama konteynerden hala ses geliyordu. Tekrar baktık, poşet içerinse konulmuş 2 tane daha yavru varmış, onları da çıkardık.

Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı - 5. Resim

Ne yapacağımızı bilemedik. Okul temsilcimiz Mete Üründü’yü aradık, yardım istedik. O da sağ olsun, gelip yavrulara sahip çıktı” diye konuştu.

Çöp konteynerinin yanından geçen öğrenciler fark etti! Kanlı poşetten 6 köpek yavrusu çıktı - 6. Resim

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...