Eskişehir Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, BBP Eskişehir İl Başkanlığı yakınındaki bir binaya Genel Başkan Mustafa Destici'ye yönelik üzerinde "istifa" yazılı pankart asarak, çağrıda bulundu.


Partinin Arifiye Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki İl Başkanlığı binasının yanındaki bir apartmana asılan ve  üzerinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin fotoğrafı bulunan istifa afişi, yaklaşık yarım saat sonra partililer tarafından indirildi.


Eskişehir Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Aktaş, BBP'nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Anadolu insanının engin gönlüne taht kurmayı başardığını belirterek, Yazıcıoğlu'nun BBP'yi inançları doğrultusunda uzun uğraşlar sonucu kurduğunu  anımsattı.


Aktaş, "Birilerine yaranmak pahasına milletin ve ümmetin değerlerini şahsi ikballerine değişenler, Muhsin Yazıcıoğlu'nun tasavvur ettiği bir medeniyet idealini ve muhtevasını sömürmeye başlamıştır. Bu mirasyedi hoyrat zümreye haddini bildirmek Alperenler için baş mesele haline gelmiştir. İslam medeniyetinin hasretiyle yanan ve bu hareketi tekrar eski ihtişamına kavuşturmak isteyen Alperenleri göreve, Mustafa Destici'yi de istifaya çağırıyoruz" diye konuştu.