AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den, İmamoğlu'na 'İstanbul' eleştirisi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partilerin adayları seçmenin gönlüne girmek için çalışmalara hız verdi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de TGRT Haber'de AK Parti'nin İBB adayı Murat Kurum'un vaatleri ve seçim çalışmalarına ilişkin merak edilenleri cevapladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na trafik ve ulaşım sorunları üzerinden yüklenen Kabaktepe, İmamoğlu döneminde trafiğin yüzde 50 daha fazla arttığını, 'en fazla otobüs yakma' rekoru kırıldığını söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe TGRT Haber ekranlarında önemli açıklamalarda bulundu..

Osman Nuri Kabaktepe'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle;

"Yoğun çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Sahadayız, sahada büyük bir yönelim ve sevgi olduğunu görüyoruz. Vatandaşın bizimle olan alakası ve Murat Kurum Bey'e olan sevgi 31 Mart'ta ipi göğüsleyeceğimizi gözetiyor.

5 YILLIK FETRET DÖNEMİ SONA ERECEK

İstanbul 5 yıllık fetret dönemini sonlandırmak istiyor. İstanbul için çalışacak, koşacak, elinden geleni yapacak bir isim aranıyor ve bu isim de Murat Kurum olacak diye düşünüyoruz.

VATANDAŞ BİZDEN 3 ŞEY İSTİYOR

Vatandaşlarla yüz yüze geldiğimizde vatandaşlar bize, trafik, kentsel dönüşüm, yapı stoğunun güçlendirilmesi, kadın ve genç  politikalarının güçlendirilmesi, çevre güvenliği, yeşilliğinin korunması gibi beklentileri olduğunu söyledi.

Bizden esasen 3 şey istiyor vatandaşımız, ulaşımda kısa bir zaman geçirmek istiyor.

İMAMOĞLU DÖNEMİNDE YÜZDE 50 DAHA FAZLA TRAFİK OLUŞMUŞ

Bizim bıraktığımız dönemle, İmamoğlu dönemi kıyaslandığında yüzde 50 daha fazla trafik yoğunluğu oluşmuş.

İstanbul 'günde en fazla otobüs yakma' rekorunu kırdı. 50 dakikada bir otobüs gelirken 1,5 saate çıkmış. 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den, İmamoğlu'na 'İstanbul' eleştirisi - 1. Resim

İMAMOĞLU 20'YE YAKIN PROJEYİ İPTAL ETTİ

Metro ile ilgili bir endişeler var. Danışmanlar İmamoğlu'nu aldatmış. İstanbul'da 'temel atmama' töreni yaptı. Böyle böyle tam 20'ye yakın projeyi iptal etti. İstanbul'a yılda 200 bin araç giriyor. Bir İBB Başkanı olarak neden Levazım Tüneli'ni kapatırsın? 'Levazım neyime lazım?' dersen seçmen de seni gönderir. Murat Bey lansmanda anlattı. Bize dönüp 'bunlar yapılamaz' diyorlar. İnsanların genetik kodları vardır. Siyasal düşüncelerin de dönemden döneme değişmeyen kodları var. CHP de yaptırımlara 'yaptırmayız' diyerek bu kodlara sahip.

Aynı süreçte kendi söylemlerini en çok tekzip eden isim Ekrem İmamoğlu'dur. İstanbullu bakanlıklarımızın İstanbul'da yaptığı, dönüştürdüğü konut sayımız 179 bin ve devam ediyor. 'Yarısı bizden' kampanyamız da devam ediyor. 1 Nisan sonrası 650 bin konutun dönüşüm projesini başlatacağız. Dönüşüm en temel ürünü, 'eskisini yık, yenisi yap'dır. İstanbul'da kentsel dönüşüme ihtiyaç vardır. Çıkıp 'daha fazlasını yapacağız' demesi lazımken 'yapılamaz' diyor. 2019 seçimlerinde 100 bin + 15 bin kont sözü verdi. Şimdi baktığımızda 'ben böyle bir şey söylemedim' diyor. Bunun görüntüleri var.

2019 SEÇİMLERİ NEDEN KAYBEDİLDİ?

20 yıllık AK Parti siyasi tarihinde hep adaylarıyla bütünleşerek çalıştı. Ben her gün aynı performansı gösteremiyorum. Bazen iyi bazen kötü gideceğiz. 2019 yılında da ilden ilçelere kadar mücadele edildi, şahidim. Heyecanlıyız, teşkilatlarımız da heyecanlı. 31 Mart'taki bu fırsat bize heyecan tanıyor. İstanbul'un kimliğine heyecan belediyeciliği yakışacaktır, heyecanlıyız. 1 Nisan'da kazanmış olacağız. Öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek. 

İSTANBUL'UN ZAMANI VE İMKANLARI İSRAF EDİLDİ

Ekrem İmamoğlu'nun aklı İstanbul'da değil. İstanbul'un derdi ile ilgilenilmedi. İstanbul'un zamanı ve imkanları israf edildi. 5 yılı boşa geçti. İBB'nin finansıyla delegelere para verildi. Son 5 senenin 1,5 yılında Cumhurbaşkanı adayı (İmamoğlu) olmak için uğraştı. İstanbul'un imkanları bunlara harcandı. İstanbul'un paraları buralara talan edildi. İBB Başkanı, İBB'nin kaynaklarını CHP kongresinde neden talan ediyor?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den, İmamoğlu'na 'İstanbul' eleştirisi - 2. Resim

BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİ

Büyük İstanbul mitingi 24 Mart Pazar günü olacak gibi görünüyor. Cumhurbaşkanımız İstanbul'da vatandaşlarıyla buluşacak. Cumhurbaşkanımız İstanbul'daki makus talihi değiştiren bir tarihtir. Bir çok alanda dünyanın sayılı kentleri haline getirdi.  

KARAMOLLAOĞLU'NUN SÖZLERİ UNUTKANLIKTAN...

Sayın Necmettin Erbakan Hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Temel Karamollaoğlu'nun sözlerinin bir unutkanlık hareketi olduğunu düşünüyorum. Refah Davası sonucu ile ilgili bir unutkanlık yaşanmıştır diye düşünüyorum. Refah Davası AK Parti döneminde açılmadı. Erbakan Hoca'nın mahkumiyet kararının hapis cezasından eve, evden de affa doğru atılan adımlar AK Parti döneminde yaşanmıştır. Karamollaoğlu'nun, 'evi kuşatıldı' sözleri unutkanlıktan çıkan bir ürünüdür. Bilgiler yanlış olarak zihne gelmiş olabilir. 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den, İmamoğlu'na 'İstanbul' eleştirisi - 3. Resim

YENİDEN REFAH İLE İTTİFAK TARTIŞMALARI

Yeniden Refah Partisi ile ittifak görüşmeleri genel merkezimiz ile yürütülmüştü. Cumhurbaşkanımız da "Cumhur İttifakı ile hareketi söz konusu değil" demişti. Bunun olmaması hiç bir zaman olmayacağı anlamına gelmiyor. Kalın çizgiler çizemeyiz ama onların ve bizim baktığımız olmayacak gibi duruyor.  

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...