Özel'den yerel seçim mesajı: "Başarı kapısı bize kapalıydı"

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Özel'den yerel seçim mesajı: "Başarı kapısı bize kapalıydı"

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken mesaj verdi. Gençlerle bir araya gelen Özel, "Siyasetin başarı kapısı bizim partiye kapalıydı” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde yıllar sonra sandıktan birinci sırada çıkan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den yerel seçim mesajı geldi. Seçmenin mesajının oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Özel, "Başarı kapısı bize kapalıydı" dedi.

"SEÇMENİN MESAJINI DOĞRU ALMAZSAN TÜKENME SÜRECİN BAŞLAR'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Bilkent Üniversitesi Sosyal Demokrasi Topluluğu'nca düzenlenen etkinlikte gençlerle bir araya geldi.

Özel, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından ilk programda gençlerle bir araya gelmesinin kendisi açısından çok değerli olduğunu söyledi.

Özel, CHP’de bir değişim süreci yaşandığını, her seçim sonuçlarının siyasilere yazılan bir mektup olduğunu ve bu mektupla siyasilere bir mesaj verildiğini ifade ederek, “O mesajı doğru okuyanların siyasette iyiye gittiğini, okuyamayanların da kötüye gittiğini adımın Özgür olduğu kadar inanarak savunan birisiyim. Seçmenin mesajını alırsan doğru yaparsın. Almazsan tükenme sürecin başlar" diye konuştu.

"BAŞARI KAPISI BİZE KAPALIYDI'

“Siyasetin başarı kapısı bizim partiye kapalıydı” diyen Özel, “Başımızın üstünde yüzde 25’lik bir cam tavan vardı. Kıramıyorduk, kıramayacağız diye artık zıplamıyorduk. O devasa siyaset kalesinin kapalı başarı kalesinin 3 anahtarı vardı. Tarihten mirastı, emanetti. O 3 anahtarı 3 deliğe soktuk ve teker teker çevirdik. Siyasetin başarı kapısı açıldı” dedi.

"HER 4 GENÇTEN ÜÇÜ BAVULLARINI ZİHNİNDE TOPLADI"

“Bugün beka sorunu her 4 gençten üçünün bavulları zihninde toplamış olmasıdır" diyen Özel, sözlerini şu şekilde noktaladı:

"En kötüsü yüzde 62, en yükseği yüzde 78 olmak üzere 5’ten fazla ankette gençler imkanım olursa yurtdışına gitmek, oraya yerleşmek ve orada yaşamak istiyorum diyor. Bu ülkenin yetişmiş, iyi eğitim almış ya da hak ettiği halde o fırsat eşitliğinden yararlanamamış pırıl pırıl gençleri, maalesef dünyanın başka ülkelerine gidiyor.

Beka sorunu dünyanın başka ülkelerinin Türkiye üzerinde hesap yapması değildir. Plan yapması değildir. Hayal kurması değildir. O hayalleri geri püskürtmesini bildik ve biliriz. Bir ülkenin gerçek sorunu, o ülkenin gençlerinin dünyanın diğer ülkelerinde hayal kurmasıdır.

İşte biz bu seçimlerde hiç olmazsa bir seçim daha, geleceğini dünyanın başka yerlerinde değil bu ülkede aramak üzere ya da gitse bile dönmeyi düşünerek, gönlünü hiç olmazsa burada bırakarak, gençlere bu ülkede hayal kurmaları için birlikte bir şey yapmayı teklif ettik ve onları çağırdık."

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...