Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un biyoteknoloji şirketi Samsung Biologics, dev bir adım atarak İngiliz şirket AstraZeneca ile ortaklıklarını genişlettiklerini duyurdu. Samsung tarafından yapılan açıklamada AstraZeneca ile Mayıs ayında yapılan anlaşmaların 380 milyon dolar değerinde olduğunun ve bunun daha da büyütüleceğini duyurdu.

380 MİLYON DEĞERİNDE

Samsung tarafından yapılan açıklamada, ilaç üretimi ve geliştirilmesi sürecinde şirketlerin Mayıs 2021’de yaptıkları anlaşmanın ileri taşındığı belirtilirken, anlaşmanın 380 milyon dolar değerinde olduğu bildirildi. Mayıs ayında Samsung ve AstraZeneca tarafından yapılan anlaşmanın 331 milyon dolar değerinde olduğunun altı çizilirken, anlaşmanın daha da büyütüldüğü vurgulandı.

KANSER İLACI ÜRETECEKLER

Şirket, gelecek yıldan itibaren AstraZeneca'nın uzun Covid-19 tedavisinde etkili olan antikor kombinasyonu AZD7442 ile birlikte bir kanser ilacı üretmeye başlayacaklarını sözlerine ekledi.

SAMSUNG’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Samsung Biologics CEO'su John Rim, "Hastaların hayatlarını kurtarma konusunda güçlü bir bağlılığa sahip olduğuna ilk elden tanık olduğumuz değerli bir ortak olan AstraZeneca ile stratejik işbirliğimizi genişletmeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Teknoloji devi Samsung durdurulamıyor: Satış rekoru kırıyor Teknoloji devi Samsung durdurulamıyor: Satış rekoru kırıyor Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, her bütçeye uygun ürettiği akıllı telefonlar ile satış rekorları kırıyor. Telefon satışlarını artıran şirket, Apple ve Xiaomi'yi yine geride bıraktı.

Samsung ve Volkswagen’den yeni anlaşma: Çip krizi için harekete geçtiler Samsung ve Volkswagen’den yeni anlaşma: Çip krizi için harekete geçtiler Koronavirüsle beraber başlayan çip krizi tüm dünyada devam ediyor. Ortaya çıkan krizin ardından teknoloji ve otomotiv devleri harekete geçti. Samsung ve Volkswagen arasında yeni çip anlaşması yapıldı. Yapılan anlaşmaya göre Samsung, otomotiv sektörü için geliştirdiği çipleri Volkswagen'e satacak.

Samsung yeni amiral gemisi Galaxy Z Fold3 5G'yi tanıttı Samsung yeni amiral gemisi Galaxy Z Fold3 5G'yi tanıttı Ekran altı kamera ile gelen Galaxy Z Fold3 5G ve Galaxy Z Flip3 5G, aynı zamanda S-Pen desteğine sahip ilk telefon olma özelliği taşıyor