Cim-Bom, iki yıl önce büyük ümitlerle aldığı futbolcuların bonservisine 60 milyon lira ödedi. Ancak bu paraların çoğu çöp oldu. Birçoğu satılamadığı için kiralandı. Onların da yükümlülükleri devam etmesine rağmen takıma dönme şansları bulunmuyor.2 sene önce Galatasaray’ın büyük transfer taarruzu ile kadrosuna kattığı isimlerin bugün esamesi bile okunmuyor. Çoğu kiralandı ya da gönderildi. Takımda kalan Koray Günter de forma yüzü göremedi.

Piyasa değeri 50 bin euro iken 750 bin euroya Manisa’dan transfer edilen ve eski kulübüne kiralanan Oğuzhan Kayar, bu sezon başında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a kiralık olarak verildi. Oğuzhan oradan da ayrılarak Şanlıurfa’nın yolunu tuttu.
Boca Juniors’tan 3 milyon euroya satış opsiyonuyla gelen Guillermo Burdisso, Galatasaray’da sadece bir lig maçına çıktı, üç kupa karşılaşmasında oynadı. Şimdi Meksika’da Club Leon’da ara sıra forma giyiyor.

Yine Galatasaray’a faturası bir hayli ağır olan transferlerden biri de İzet Hajrovic’ti. Hajrovic’in sadece bonservisi için ödenen 3.5 milyon euro çöpe giderken, oyuncuya ödenen paralarla beraber fatura 4 milyon euroyu geçmişti. Bosnalı futbolcu ne Werder Bremen’de ne de kiralık olarak gittiği Eibar’da doğru dürüst şans bulabildi.
Kayserispor’dan 2 milyon 750 bin euroya transfer edilen Salih Dursun da, Trabzonspor’da kulübenin müdavimlerinden. O da kiralık olarak bordo-mavili formayı giyiyor.Borussia Dortmund’tan 2.5 milyon euroya transfer edilen Koray Günter’in Galatasaray’daki durumu da farklı değil. 11’e değil 18’e girmesi bile şu ortamda başarı...

Sadece Telles...
Piyasa değeri 200 bin euro iken 2 milyon euro bonservisle alınan Ontivero ise sırasıyla Gaziantep, Honved ve NK Olimpija’ya kiralık olarak gitti. Bedava olarak gittiği bu kulüplerde parasının önemli bir kısmı yine sarı-kırmızılı kulüp tarafından ödenmeye devam etti.

Buca’dan büyük umutlarla alınan Umut Gündoğan’ın sonu da diğerlerinden farklı olmadı. Adana Demir ve Şanlıurfa’ya kiralanan genç oyuncu değer yitiren bir başka isim oldu. Veysel Sarı ise alındıktan 1 sene sonra zararına Kasımpaşa’ya satıldı.2 sene önce alınan isimlerden sadece 6 milyon 150 bin bonservis ödenerek alınan Alex Telles oldu. Sambacı 1.3 milyon euroya kiralanırken satın alma opsiyonu 8.5 milyon euro...Galatasaray’daki 2 sene önceki bu transferler sorgulanmaya devam ederken, geçen süreçte Pandev, Dzemaili, Tarık Çamdal, Jem Paul Karacan, Endoğan Adili, Kaan Baysal gibi tartışmalı ve büyük zararlara neden olan transferlere devam etti.