Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen turnuvanın 9. günü, tek erkekler 4. tur maçları ile devam etti.

NADAL ÇEYREK FİNALDE, RAKİBİ SCHWARTZMAN 

Erkeklerin 3 numaralı seribaşı İspanyol Nadal, dünya sıralamasının 19. basamağındaki İtalyan Jannik Sinner'i 7-5, 6-3 ve 6-0'lık setlerle 3-0 yenerek çeyrek finale çıktı.

İki saat 17 dakika süren karşılaşmada rakibine set vermeyen Nadal, Fransa Açık'ta peş peşe 35. setini kazanmış oldu.

Nadal çeyrek finalde, dünya sıralamasının 10. basamağında yer alan Arjantinli Diego Schwartzman ile eşleşti.

YUNAN SAKKARİ İLK KEZ ÇEYREK FİNALDE

Kadınlar dünya sıralamasının 18. sırasındaki Maria Sakkari, klasmanın 5. sırasında yer alan Sofia Kenin'i 2-0 yenerek kariyerinde ilk kez bir grand slam turnuvasında çeyrek finale yükseldi.

Yunan tenisçi Sakkari, ABD'li rakibi Kenin'i 6-1 ve 6-3'lük setlerle mağlup etti.

Fransa Açık'ta Zverev çeyrek finale yükseldi Fransa Açık'ta Zverev çeyrek finale yükseldi Fransa Açık'ta 6 numaralı seribaşı Zverev çeyrek finale yükseldi.

Fransa Açık'ta çekilen çekilene Fransa Açık'ta çekilen çekilene Fransa Açık'ta çekilen tenisçiler kervanına İsviçreli Roger Federer de katıldı. Federer, vücudunu daha fazla yormak istemediği için turnuvayı yarıda bıraktı.

Avustralyalı Ashleigh Barty, Fransa Açık'tan çekildi Avustralyalı Ashleigh Barty, Fransa Açık'tan çekildi Avustralyalı tenisçi Ashleigh Barty, kadınların 1 numaralı seribaşı olduğu Fransa Açık'ta çıktığı 2. tur maçını, sakatlığı yüzünden tamamlayamadı. Barty, sakatlığı sebebi ile turnuvadan çekilmek zorunda kaldı.

Naomi Osaka yöneticileri ile sorun yaşadığı Fransa Açık'tan çekildi Naomi Osaka yöneticileri ile sorun yaşadığı Fransa Açık'tan çekildi Japon tenisçi Naomi Osaka, yaşadığı baskı sebebi ile basın toplantılarına katılmayacağını açıkladığı Fransa Açık'tan çekildiğini duyurdu.