Kokugikan Arena'da Busenaz Sürmeneli, Hindistan’dan Lovlina Borgohain karşılaştı. Rakibine attığı yumruklarla saydıran Busenaz Sürmeneli rakibini 5-0 yenerek adını finale yazdırdı.

Kokugikan Arena'da Bus Naz Çakıoğlu, Çin Taipeisi'nden Hsiao-Wen Huang'la karşılaştı. Buse Naz, ilk rauntta oldukça iyi bir performans gösterdi ve 5 hakemin de tam puanını aldı. İkinci rauntta da 5 hakemin 3'ünden fazla puan alan Buse Naz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve adını finale yazdırdı.

BÜYÜK FİNAL CUMARTESİ GÜNÜ

Çakıuroğlu'nun altın madalya mücadelesi vereceği final maçı 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 08.15'te yapılacak. 

Busenaz Sürmeneli ise Çakıroğlu'nun ardından 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ ile 08:30’da final maçına çıkacak.

Buse Naz Çakıroğlu finalde Buse Naz Çakıroğlu finalde Milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, kadınlar 51 kiloda Tayvanlı rakibi Huang Hsiao-Wen'i yarı final mücadelesinde yenerek finale yükseldi

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli'den bir başarı daha Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli'den bir başarı daha ​2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları'nda Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli altın madalya kazandı.

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli'den büyük başarı Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli'den büyük başarı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota müsabakalarında 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu ve 69 kiloda Busenaz Sürmeneli finale yükseldi.

Buse Naz Çakıroğlu: 'Tokyo’dan altın madalya ile evime dönmek istiyorum' Buse Naz Çakıroğlu: 'Tokyo’dan altın madalya ile evime dönmek istiyorum' Fenerbahçeli milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, “Şu anda dünya sıralamasında 1. sıradayım. Londra’da ilk 6’ya girip Tokyo’da da altın madalya alıp evimize dönmek istiyoruz” diye konuştu.