Galatasaray'da devrik başkan Burak Elmas'ın büyük umutlarla sportif direktörlüğe getirdiği dünyaca ünlü futbol yöneticisi Luis Campos, görevini bıraktı.

Portekizli spor adamı, yaptığı açıklamada, gelecek sezon başlaması düşünülen yeni ve iddialı projenin oluşturulmasıyla ilgili Başkan Burak Elmas'ın teklifini büyük bir heves ve arzuyla kabul ettiğini ama kulüp içindeki istikrarsızlık ve belirsizliğin yoğun şekilde devam ettiğini kaydetti.

"BU ŞARTLARDA ÇALIŞAMAM" DEDİ

Gelecek sezon için yapılan detaylı planlamadaki adımları atabilecek koşulların oluşmadığını savunan 57 yaşındaki Campos, "Benim çalışma metodolojim çok açık ve nettir ama bu büyük kulüp için belirlediğimiz büyük hedeflere ulaşmak için yok sayamayacağım bazı kısıtlar oluştu. Bu nedenle detaylı planlamamız ve doğal olarak görevime devam etmek için gereken koşullar oluşmamıştır. Spor danışmanı olarak sözleşme imzalamayacağımı hem kulübümle hem spor kamuoyu ile paylaşmak zorunda kaldım." ifadelerini kullandı.

Başkan Elmas ve yönetimine, kendisine duydukları güven için teşekkür eden Campos, "Türk futbolunun dünyada seçkin bir yerde olmadığını bilerek ve hak ettiği yerde olabilmesi için bir şey yapamadan gitmek beni üzüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yetenek avcısı Luis Campos Yetenek avcısı Luis Campos Başkan Burak Elmas’ın en önemli hamlesi olarak gördüğü Portekizli sportif direktör birçok yıldızı keşfedip parlatmasıyla ünlü…

Kerem Aktürkoğlu Premier League yolcusu... Galatasaray camiasında deprem etkisi yapan telefon! Kerem Aktürkoğlu Premier League yolcusu... Galatasaray camiasında deprem etkisi yapan telefon! Premier League'de oynamak istediğini her fırsatta dile getiren Kerem Aktürkoğlu'na beklediği teklif iletildi... Galatasaray'ın 23 yaşındaki milli yıldızı bu teklifi kaçırmak istemediği için Avrupa planlarını öne çekti.