Kamerunlu eski futbolcu Samuel Eto'o, İspanya'nın Barcelona takımında forma giydiği dönemde (2004-2009) vergi kaçırma suçundan 22 ay hapis ve 1,8 milyon avro para cezası aldı.

Barcelona 11. Ceza Mahkemesinde görülen davada Eto'o, 2006-2009 yılları arasında dört ayrı suçtan vergi kaçırdığı suçlamalarını kabul etti.

3.8 MİLYON EURO ÖDEYİP KURTULACAK

Mahkeme tarafından 22 ay hapis ve 1,8 milyon avro para cezası alan Eto'o, cezaevine girmemek için Maliye'ye toplamda 3,8 milyon avro ödeyecek.

2015-2018 yılları arasında Antalyaspor'da da forma giyen eski futbolcu, "Ödemeyi yapacağım ama ben sadece babamın bana söylediklerini yaptım." diyerek kendini savundu.

İspanya'da savcılık ilk olarak Eto'o hakkında 10 yıl hapis cezası talep etmiş ancak futbolcunun, yaklaşık 2 milyon avroluk vergi borcunu ödemesinin ardından bunu 22 aya kadar indirmişti.

Barcelona'da Samuel Eto'o öfkesi... Real Madrid'i tebrik etti, defterden silindi! Barcelona'da Samuel Eto'o öfkesi... Real Madrid'i tebrik etti, defterden silindi! Samuel Eto'o sosyal medyada Real Madrid'i tebrik edince Barcelona efsaneliğinden çıkarıldı... Katalan medyasında bugün çıkan bir köşe yazısında Kamerunlu eski golcü için ağır ifadeler kullanıldı.

Samuel Eto'o, federasyon başkanı oldu Samuel Eto'o, federasyon başkanı oldu Eski futbolcu Samuel Eto'o, ülkesi Kamerun'da futbol federasyonu başkanlığına seçildi.