Sosyal medya uygulaması Instagram’dan yeni özellik. Artık içerik üreticileri ‘abonelik’ özelliği sayesinde para kazana bilecek.

YENİ ÖZELLİK GELİYOR

Ios ve Android işletim sistemlerinin uygulama mağazalarında yaptığı güncelleme ile birlikte kullanıcılarına, “Uygulama içi satın alımlar’ bölümünden ‘Instagram Subscriptions (Abonelikleri)’ bölümünü ekleyen Instagram’ın yeni özelliğinin ücretleri de belli oldu.

FİYATLARI BELLİ OLDU

İlk olarak sınırlı sayıda kullanıcı ile denemeleri gerçekleştirilecek olan abonelik özelliğinin fiyatı 10.99 TL ile 54.99 TL aralığında değişirken, uygulamanın yurtdışı bedeli ise 0,99 dolar olacak.

TEST EDİLECEK

Fiyat aralığı baz alınarak, en düşük ücret ile en yüksek ücret arasındaki abonelik farkı ile ilgili detay açıklanmazken, testlerin başarılı geçmesi durumunda özellik bütün kullanıcılara açılacak.

İLK DENEMELER YAZ AYLARINDA GERÇEKLEŞTİ

Instagram, yaz aylarında abonelik sistemiyle ilgili denemeler gerçekleştirmiş, “Özel Hikayeler” ile içerik üreticilerin hikayelerini yalnızca abone olan kişilerin görmesi özelliğini test etmişti.

Instagram link paylaşma özelliğini tüm kullanıcılarına sunacak Instagram link paylaşma özelliğini tüm kullanıcılarına sunacak Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın sadece yüksek takipçi sayısı olan profillerin kullanabildiği link verme özelliği artık tüm kullanıcıların erişebileceği bir özellik olacak.

Kullanıcılar istedi, instagram değişikliğe gidiyor: Hikayelerin süresi uzayacak Kullanıcılar istedi, instagram değişikliğe gidiyor: Hikayelerin süresi uzayacak Instagram, bir süredir kullanıcılar tarafından yoğun talep edilen hikaye uzatma isteklerini dikkate aldı. Popüler sosyal medya mecrasında hikaye süreleri uzatılacak.

İrem Derici ve Özge Ulusoy'a 'Instagram reklamı' cezası İrem Derici ve Özge Ulusoy'a 'Instagram reklamı' cezası Reklam Kurulu, şarkıcı İrem Derici ile sunucu Özge Ulusoy'un sosyal medyadaki reklamlarına 114 bin 326 TL ceza kesti