Bayraktar TB2, AKINCI TİHA’lar gibi yerli ve milli projelerin mimarı Selçuk Bayraktar’ın öncülüğündeki TEKNOFEST tüm dünya tarafından ilgiyle karşılanıyor. Birçok öğrenci TEKNOFEST’e birbirinden iddialı projelerini yolluyor. 2018 yılından bu yana TEKNOFEST'te finalist olmuş ve çalışmalarını girişime dönüştürmüş yarışmacılar ön kuluçka ve hızlandırma programına başvurdu.

SEÇİLEN EKİPLERE 12 FARKLI OLANAK SAĞLANDI

Seçilen ekiplere hibe desteğinin yanı sıra farklı alanlarda girişimcilik eğitimlerinden alanlarında uzman isimlerden yatırımcı ve iş birliği görüşmelerine kadar 12 farklı olanak sağlanmış olacak. Bugün ise İstanbul'da yarışmacıların çalışmalarının tanıtıldığı bir lansman gerçekleştirildi.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar konuyla ilgili TRT Haber'de açıklamalarda şu açıklamaları yaptı:

TEKNOFEST'in merkezinde ileri teknoloji yarışmaları barındırıyordu. Yıllardır biz genç kardeşlerimizi aynı zamanda yarışmalara katılıp ülkemizi yüksek teknolojide, bilimsel alanlarda girişimlerini kurup dünyaya damgasını vurmalarıydı hedefimiz. Bu yıl ilk kez TEKNOFEST girişim programını başlattık. Yarışmalarda finale kalmış, dereceye girmiş genç kardeşlerimizin projelerini geliştirmek maksadıyla. Daha öncesinde yarışmalara katılıp bu alanlarda girişimlerini kurmuşlardı.

YÜZLERCE GİRİŞİM BAŞVURUSU OLDU

Halihazırda bir kısmı kurmuşken diğerlerine destek olmak maksadıyla Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'mızın başlattığı programla TEKNOFEST Girişim Programı başlattık. Ön kuluçka ve hızlandırma destekleri veriliyor. Türkiye'den yüzlerce girişim başvurusu oldu. Bunlardan finale kalanlar, bir kısmı kendi girişimlerini kurmuş genç kardeşlerimizdi diğerleri ise kendi girişimlerini kurmak için bir araya gelmiş gruplara eğitimler verildi. Finale kalanlar da bugün desteği kazandıklarında ileri seviye eğitimlere tabi tutularak ülkemizin milli teknoloji hamlesindeki tam bağımsız yarınlarına hizmet etmek için yolculuklarına devam edecekler.

Rus televizyonundan 'Bin tane Bayraktar TB2 düşürdük' iddiası Rus televizyonundan 'Bin tane Bayraktar TB2 düşürdük' iddiası Daha önce yaptığı yayınlarla gündem olan Rus devlet televizyonu sunucusu Olga Skabeyeva, bu kez Ukrayna'daki işgal sırasında bin adet Bayraktar TB2 düşürdüklerini iddia etti. Sunucunun bu iddiası sosyal medyada alay konusu oldu.