Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 16:30’da video konferans yöntemiyle toplanacak.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın, toplantının ardından saat 18:30’da YouTube üzerinden bir açıklama yapması bekleniyor. 

NORMALLEŞME GÖRÜŞÜLECEK

Kurul, mevcut aşı stoğu ve yeni teslimatlar ışığında, aşılamada geçilecek yeni kategorileri belirleyecek. Kurulun, kademeli normalleşmeye ilişkin bir değerlendirme yapması da bekleniyor.

Bilim Kurulu, günlük vaka sayılarında 5 binin altına inilmesi için atılması gereken adımları belirleyecek. 

Bilim Kurulu Üyesi Taşova: Virüs dünyada kalmak için savaş veriyor Bilim Kurulu Üyesi Taşova: Virüs dünyada kalmak için savaş veriyor Pandeminin devam ettiğini, virüsün dünyada kalmak için savaş verdiğini belirten Bilim Kurulu Üyesi Taşova, "Bu virüs nasıl değişecek, ne olacak, aşılarımız tamamen etkili olacak mı bilmiyoruz. Bütün tedbirlerin aynı anda alınması önemli" dedi.

Bilim Kurulu üyesi koronavirüsle toplumsal mücadeleye dikkati çekti Bilim Kurulu üyesi koronavirüsle toplumsal mücadeleye dikkati çekti Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede başarıya ancak toplumun her ferdinin katkısıyla ulaşılabileceğini bildirdi.