Son dakika.. Hava durumu raporu yayınlandı. 16 Mayıs 2021 hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre; Marmara, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz çevreleri ile Ağrı ve Van’ın doğu kesimlerinde sağanak ve zaman zaman gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Batı bölgelerinde hava sıcaklığının 4 ila 8 derece azalması beklenirken yurdun kalan kesimlerinde önemli bir değişiklik ön görülmüyor. Özellikle Marmara Bölgesi'nde rüzgarın batı ve güneybatı, doğusunda kuzey ile kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

MARMARA BÖLGESİ İÇİN ÖNEMLİ UYARI

Marmara Bölgesi için yapılan son uyarıda; ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

İL İL HAVA DURUMU RAPORU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
İstanbul: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 26
Adana: Az bulutlu ve açık 29
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 20
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 20
Erzurum: Parçalı bulutlu 26
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34