Son dakika: 11 Haziran 2021 hava durumu tahmin raporu açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; Kıraklareli, Hatay, İç Ege, Antalya ve Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri ile Erzincan, Artvin, Ardahan gibi Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde yer alan illerde sağanak ve zaman zaman gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yurdun genelinde ise havanın açık geçeceği tahmin ediliyor.

13 İL İÇİN SARI KOD UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı son tahminlerde 13 il için sarı kod uyarısında bulundu. Uyarıda bulunulan iller ise Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, Konya, Muğla, Niğde, Aksaray, Kırıkkale ve Osmaniye. 

Yapılan açıklamada bu illerde kuvvetli yağış beklendiği belirtilerek, "Öğleden sonra sel, su baskını, yıldırım, dolu gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" ifadeleri kullanıldı.

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNDE SEYREDECEK

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı tagmin edilirken, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batılı yönlerden hafif ve orta kuvvette, zaman zaman ise güneyli yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 27
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 29
Adana: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Samsun: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
Erzurum: Parçalı bulutlu, kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 32