Marmara Bölgesi'nde, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde öğleden itibaren kuvvetli sağanak öngörülüyor.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve yer yer çok bulutlu hava bekleniyor.

ÖĞLE SAATLERİNDEN SONRAYA DİKKAT
Yağışların öğleden itibaren İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Bölgedeki hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatıdan orta kuvvette, yağıştan sonra hafif eseceği bekleniyor.

SEL VE SU BASKINI UYARISI
Kuvvetli sağanak nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

YURT GENELİNDE SON DURUM
Marmara'da Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya boyunca iki gün daha gök gürültülü yağmur geçişleri var. Sıcaklık ise 33 dereceye kadar yükseliyor. 

İç Anadolu'da kuvvetli sağanaklar çarşamba daha çok görülecek. Özellikle Çankırı, Yozgat, Sivas, Kayseri tarafında etkili olacak. Yıldırım riski de var. Eskişehir 27, Kayseri 29 derece.

EGE'DE YAZ HİSSEDİLİYOR
Ege'de yağış daha az olacak. Çeşme-Bodrum boyunca sahiler artık daha sıcak olmaya başladı. Muğla 34, Aydın 39 derece.

Akdeniz'de hava bunaltıcı, Mersin ve Adana'nın yaylalarında yağmur var. Güneydoğu'da güneş bol, gölgede Diyarbakır 35, Şanlıurda 36 derece.

Karadeniz'de Bolu, Kastamonu, Tokat boyunca yağmur yine şiddetli, dolu ve yıldırım riski var. Trabzon, Rize tarafında yağmur hafif. Zonguldak bulutlu, 25 derece. Doğu Anadolu'da yüksek sıcaklık sürüyor.

Dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı Dikkat! Meteoroloji'den sağanak uyarısı Yurt genelindeki sıcak havaların düşmesi bekleniyor. Meteoroloji, bazı bölgelerde şiddetli yağışın etkili olabileceğini duyurdu.

Meteorolojiden iki kente sağanak uyarısı Meteorolojiden iki kente sağanak uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırıkkale ve Çankırı için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu.

Meteoroloji il il uyardı! Sağanak alarmı verildi Meteoroloji il il uyardı! Sağanak alarmı verildi Hava durumu son dakika: 21 Haziran 2021 Meteoroloji tahmin raporu açıklandı. Yurdun batı ve iç kesimlerinde sıcaklıkların 2 ila 4 derece arasında düşmesi ve yer yer sağanak yağış bekleniyor. Ankara, Antalya, Konya, Eskişehir ve Düzce gibi iller için sarı kodlu uyarı verildi. Doğu illerde ise sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak.