Olay, ilçeye bağlı turistik Kızkalesi Mahallesi'nde meydana geldi.

OTOPARKTA ALEVLER YÜKSELDİ
Otelde kalan müşterilerin araçlarını park ettiği otoparktaki bir otomobilden aniden yükselen alevler, daha sonra sırayla diğer araçlara da sıçradı. Birbirlerine yakın park edilen araçlar bir anda alev topuna döndü.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü ancak 10 araç kullanılamaz hale geldi.

YANGIN ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKMIŞ
Yangın esnasında otoparkın çevresinde panik yaşandı. Yangını fark eden vatandaşlardan Ahmet Yücetaş, "Beyaz bir araç yanıyordu. Ondan sonra karşıdaki araca sıçradı. Ondan sonra birden alevlenip 10 tane araç bir anda yanmaya başladı." ifadelerini kullandı.

Kızkalesi Mahalle Muhtarı Murat Kale ise, "D-400 Karayolu'nun altındaki otellerin ortak kullandığı otoparktaki bir araçta, elektrik kontağı sonucu yangın çıkıyor. Yaklaşık 10 araç ağır hasarlı, 2 araçta da hafif hasar var." diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Araba şarampole uçtu: 1 polis öldü, 1 polis yaralandı Araba şarampole uçtu: 1 polis öldü, 1 polis yaralandı Malatya'da feci bir kaza meydana geldi, şarampole uçan arabadaki polislerden biri öldü diğeri ise yaralandı.

Yaramazlık yaptı diye giden arabada camdan sarkıttı Yaramazlık yaptı diye giden arabada camdan sarkıttı İstanbul'da yaramazlık yaptığını söylediği 3 yaşındaki oğlunu araçtan sarkıtan baba tepki çekti. Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan baba tutuklandı.