Başakşehir’de bulunan İkitelli Masko Sanayi sitesi içerisinde bulunan tek katlı bir mağazada henüz bilinmeyen bir nedenle çökme meydana geldi.

Çökme sırasında dükkanda kimse bulunmazken, olay yerine AFAD, itfaiye, polis ekipleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ayrıca, bölgeye AFAD’ın arama kurtarma köpeği de sevk edildi. Çökmenin yan tarafından bulunan inşaat kazısının neden olduğu iddia edildi. Dükkan da bulunan çalışanlar çatırdama seslerini duyunca kendini dışarı attı. Çevrede bulunan vatandaşlar büyük panik yaşadı. Bir kadın sinir krizi geçirdi. Çökmeden hemen sonra yaşananlar da cep telefonu kamerasına yansıdı. Binanın yan tarafında bulunan bir mağaza da çökme riskine karşın mühürlendi.

“YARALI VE CAN KAYBIMIZ BULUNMAMAKTADIR”

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada ise, Bugün saat 15.15’te alınan bir ihbarda; Başakşehir İlçemiz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi MASKO Mobilyacılar Sitesi’nde tek katlı bir mobilya atölyesinin çatısının çöktüğü bildirilmiştir. Olay yerine ivedilikle AFAD, İtfaiye, güvenlik ve sağlık ekipleri sevk edilerek çevrede gerekli güvenlik önlemleri alınmış olup, çalışmalar devam etmektedir. Alınan ilk bilgilere göre olayda yaralı ve can kaybımız bulunmamaktadır” denildi.

Sarıyer'de 9 katlı bina çöktü Sarıyer'de 9 katlı bina çöktü Gece saatlerinde Sarıyer Bahçeköy'de çöken 9 katlı riskli binanın son hali gün ağardığında ortaya çıktı. Binanın yıkıldığı esnadaki çıkardığı toz tabakasının civardaki evlere ve arabaları kapladığı görüldü.

Zeytinburnu'nda 5 katlı bir bina çöktü Zeytinburnu'nda 5 katlı bir bina çöktü Zeytinburnu'nda yıkılma riski nedeniyle daha önce boşaltılan 5 katlı bina çöktü.