İngiltere’nin Sandbanks bölgesinde Bournemouth Hava Festivali kapsamında uçaklar gösteri uçuşları yaparken binlerce seyirci de yerde onları seyrediyordu. Gösteri devam ederken bir uçak aniden arızalanarak denize düştü.

PİLOT VE GÖSTERİCİ KURTARILDI

Uçak batmaya başlarken gösterici yardım çığlıkları attı. Çift kanatlı uçak 30 saniye içinde batarken, lastik botlar gelerek pilot ve göstericiyi kurtardı.

GÖSTERİ DURDURULDU

Olayda yaralanan olmaması büyük bir şans olarak gösterildi. Şoke edici olay sonrasında bölgede tüm uçuşlar durduruldu.

KAHRAMAN

Görgü şahitlerinden biri, “kahraman” olarak nitelendirdiği pilotun motor arızalandıktan sonra uçağı indirecek uygun yer aradığını, onlarca tekne arasında marinada tenis kortu büyüklüğündeki bir boşluğa indirmeyi başardığını söyledi.

İngiltere'de Türkiye için imza kampanyası İngiltere'de Türkiye için imza kampanyası İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listede yer alan ülkelerden çıkarmaması üzerine harekete geçen halk, hem Türkiye'nin bu listeden çıkarılması hem de karantinasız seyehat için imza kampanyası başlattı.

İngiltere'de yılan paniği! Vatandaşlar tedirgin İngiltere'de yılan paniği! Vatandaşlar tedirgin İngiltere’nin Cambridgeshire bölgesinde Conington’da ağaca tırmanmış 3 metre uzunluğunda bir piton yakalandı.

İngiltere'de son 6 ayın en yüksek günlük ölüm sayısı kaydedildi İngiltere'de son 6 ayın en yüksek günlük ölüm sayısı kaydedildi İngiltere'de son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 207 kişinin hayatını kaybetmesiyle yaklaşık 6 aydaki en yüksek günlük can kaybı kayıtlara geçti.