İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, megakentlileri yakından ilgilendiren Halk Ekmek ve İETT’deki araç bakım ihalesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul Halk Ekmek’in peşkeş çekilmeye çalışıldığını söyleyen Göksu “Bizim dönemimizde Halk Ekmek üç milyon üretim kapasitesine çıktı. Biz AK Parti döneminde dünyanın en büyük ekmek üretim fabrikasının çalışmalarına başlamıştık. Fabrika inşaatı devam ederken seçim süreci başlamış ve bundan dolayı bu inşaat durmuştu. Bu fabrikanın şu ana kadar bitmesi ve üretim kapasitesinin 4-5 milyona çıkması gerekiyordu. Fakat ekmek üretim kapasitesi  şu anda 900 binlere düştü. Dünyanın en büyük ekmek üretim tesisi, bütün donanımları alınmış fabrika CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından mahvediliyor. Biz bu ekmek fabrikasının peşkeş çekilmesine AK Parti olarak müsaade etmeyeceğiz. Halkın ekmeğiyle oynamayın, Halk Ekmek’i satmayın” dedi.

"İHALE SADECE BİR KİŞİYE GİTMİŞ"

Şehirdeki bütün toplu taşıma araçlarının arızalanarak yolda kaldığına da dikkat çeken Göksu, konuşmasını şöyle sürdürdü: CHP başa geldikten sonra toplu ulaşım araçlarının bakımı için iki yılda 14 tane ihale yapılmış. Bir şirket 2 milyar TL teklif ederek ihaleyi kazanmış. İhale sadece bir kişiye gitmiş. Biz bunun araştırılması için komisyon kuracağız, olmazsa hukuk yoluna başvuracağız. İstanbullular artık yolda kalmaktan bıktı.

İBB ve CHP’liler TÜGVA binasını işgal etti! İBB ve CHP’liler TÜGVA binasını işgal etti! Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) kiraladığı Adalar İlçe Temsilciliği binası CHP’liler ve zabıta ekipleri tarafından işgal edildi.

İBB'ye 655 milyon avro dış borçlanma yetkisi verildi İBB'ye 655 milyon avro dış borçlanma yetkisi verildi İBB’nin 3 metro için dış borçlanma talebi, İBB Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

İBB’den bozulan otobüslerle ilgili karar: Araştırma Komisyonu kuruldu İBB’den bozulan otobüslerle ilgili karar: Araştırma Komisyonu kuruldu İBB Meclisi, son dönemde bozulan otobüsler sebebiyle araç bakım ve onarım ihalelerini incelemek üzere İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme - Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verdi.