Serdivan ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki İ.T. (52), İlçe Jandarma Komutanlığına giderek 2000 yılında husumetlisi olduğu A.B.'yi öldürdüğünü daha sonrada ormanlık alana gömdüğünü itiraf etti.

21 yıl sonra gelen itirafın ardından şüpheli gözaltına alınırken ekipler, maktulün gömüldüğü bölgede kazı çalışması gerçekleştirdi.

EKİPLER KEMİK KALINTILARI BULDU

İş makinelerinin destek verdiği kazı çalışmasında şüphelinin tarif ettiği bölgede kemik parçaları bulundu. Ekipler, parçaları kimlik tespiti yapılması için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsünde bulunan otopsi merkezine götürdü. Katil şüphelisi ise jandarma merkezindeki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildi. Burada hakim karşısına çıkan İ.T., ‘adam öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CİNAYETİ 21 YIL SONRA İTİRAF ETTİ

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İfadesi alınan şüpheli İ.T., 2000 yılında A.B. isimli şahsı öldürdüğünü ve gömdüğünü beyan etmesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, gerçekleştirilen yer gösterme, olay yeri inceleme ve kazı işlemleri neticesinde, insana ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları ile bir kısım delillere ulaşılmış olup, şüpheli İ.T. bu aşamada sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince ‘adam öldürme’ suçundan tutuklanmıştır. Soruşturma bütün yönleriyle ve hassasiyetle sürdürülmektedir” denildi.

9 yaşındaki çocuğu öldürdü, vicdan azabına dayanamayıp itiraf etti 9 yaşındaki çocuğu öldürdü, vicdan azabına dayanamayıp itiraf etti Adana'da 3 ay önce sulama kanalında boğulduğu söylenen çocuğun cinayete kurban gittiği, katilinin de 19 yaşındaki komşuları olduğu ortaya çıktı.

Büyükşen cinayetinde düğüm çözüldü: İtiraf ettiler Büyükşen cinayetinde düğüm çözüldü: İtiraf ettiler Büyükşen cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Konya'da 3 yıl önce öldürülen Metin ve Necla Büyükşen çiftinin cinayetinde kördüğüm çözülürken, firari cinayet şüphelisinin yanlış eve girerek Büyükşen çiftini öldürdüğü bilgisine ulaşıldı.