Kocaeli’nin Başiskele ilçesi Doğantepe mevkiinde kaza meydana geldi. S.T’ye ait presleme ve mangal kömürü üretimi yapan bir depoda, altta kalan kömürlerin naylon torba içerisinde ısınması neticesinde yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin çalışmalarının ardından yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmezken, yaklaşık 5 tonluk poşetlenmiş mangal kömürü ise küle döndü.

KÖMÜR KENDİ KENDİNE ALTTAN TUTUŞMUŞ

Yangın ile ilgili açıklama yapan mülk sahibi Halil Kuzu, "Kömür kendi kendine alttan tutuşmuş. Depo içerisinde plastik torbaların içerisindeydi. Alttan kendi kendine ısınınca tutuştu, böylelikle de yangın çıktı. Yaklaşık 4-5 ton kömürümüz yandı. Poşetlenmiş haldeydiler. Elleme kömürüydü bu yananlar, yani en pahalı kömür. Küçük bir ısınmayla bunlar hemen yangın halini alıyor. Naylon olduğu için de sönmesi zor oluyor" şeklinde konuştu.

Jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Başakşehir'de dokuma atölyesinde yangın Başakşehir'de dokuma atölyesinde yangın İstanbul Başakşehir'de bulunan bir dokuma atölyesinde saat 06.00 sıralarında yangın çıktı. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

Muğla'da bir binada yangın! Maddi hasar oluştu Muğla'da bir binada yangın! Maddi hasar oluştu Muğla’nın Marmaris ilçesinde apartmanın üçüncü katında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ile kısa sürede söndürülürken, evde maddi hasar meydana geldi.